Storczyk

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
madziaaa171
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2014-10-28, 18:46

Storczyk

Post autor: madziaaa171 »

Udzielcie mi rady ! Storczyki stoją na parapecie północnym bez grzejnika w kuchni , teraz jest zimno ok 5-6 stopni nocą, wypościły po 2-3 pędy i jak jeden zaczął pokazywać paki to nagle uschły. Stałej temperatury nie dam rady utrzymać , wiec mam je przenieść na parapet północny do pokoju bo tam jest cieplej w nocy ale będzie się osuszał bo jest grzejnik i nie będzie miał tyle wilgoci co w kuchni. Ale mam taki pomysł żeby storczyki co obecnie stoją w kuchni na noc odstawiać na stolik żeby zimno im nie przeszkadzało od okna , a w dzień znów na parapet ? czy takie rozwiązanie jest wskazane ??? Liczę na miłe wskazówki :)


Pozdrawiam :-D :-D
sylwia75
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2011-06-17, 16:16

Re: Storczyk

Post autor: sylwia75 »

Wiele kwiatów nie lubi jak się je przestawia z miejsca na miejsce. Mogą właśnie zasuszać pąki lub zatrzymać dalsze kwitnienie i rośnięcie. Może jednak lepszy był by parapet pod którym jest grzejnik. A zwiększysz wilgotność jak storczyka postawisz na podstawce z keramzytem + woda oczywiście. Dużo więcej rad i ciekawych wiadomości znajdziesz na forum. Polecam przeczytaj sobie bo warto.

W poradniku forum: Jak dbać o storczyki w doniczce?
ODPOWIEDZ