Sposób na przenoszenie dużych kamieni

Zakładanie i pielęgnacja, oraz dobór roślin na skalniaki.
ODPOWIEDZ
kwapik
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-07-22, 22:53

Sposób na przenoszenie dużych kamieni

Post autor: kwapik »

Temat może głupi, ale załatwiłem od rolnika z pola przyczepkę ładnych dużych kamieni. W dwóch przywieźli je z pola. Wiem, że zajęło im pozbieranie godzinę.

Kamienie są jednak takie ciężkie, że w dwóch z bratem wyślizgują się z rąk. Może jest jakaś skuteczna metoda na linkach, pasach lub tp.?

Proszę o baczniejsze zwrócenie uwagi na pisownię.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Mocny gruby brezent i ciąganie ich po ziemi lub po prostu toczenie. Nie napisałeś jak daleko chcesz je nosić i po jakim podłożu. Czasem jak jest twarde podłoże można wykorzystać wózek towarowy na dwóch kółkach, taki do wożenia ciężkich skrzynek.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

My też mamy takie polne kamienie. Też od rolników ale dajemy rade je po prostu toczyć. U nas jest płasko. Podnieść się niestety nie da. Lub na taczkę ale to trzeba też 2 chłopów przynajmniej. A z tymi u nas kiepsko. Jeden musi wtoczyć na taczkę a drugi blokując nogą kółko podnieść ją razem z kamieniem. Czasami z mniejszymi ja jednak daję radę ;)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeśli teren jeszcze nie jest zagospodarowany można podważać kątownikami stalowymi lub drągami. Najlepiej we dwie osoby i wtedy można przetoczyć. Na większą odległość przywiązywaliśmy do haka holowniczego na pasach i ciągnęliśmy, niestety nie wszędzie się da to wykonać.
ODPOWIEDZ