Śliwka mirabelka

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
23michal32
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2011-02-24, 20:55

Śliwka mirabelka

Post autor: 23michal32 »

Mam kawałek ziemi, na którym rozsiały się śliwki mirabelki. Próbowałem usunąć je Roundupem lecz on nie pomógł. :cry:
Zbliża się wiosna więc chciałbym w tym miejscu coś posiać. Proszę o pomoc.
Bo ekologia jest najważniejsza ,robimy to nie dla nas tylko dla naszych dzieci.
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Ja na swojej nieużytkowanej przez wiele lat działce miałam dużo wysianych śliw (drzewka stare i zdziczałe). Teren miałam przeorany więc większość korzeni swobodnie można było wyciągnąć lub podciąć. Tam gdzie nie można było podjechać pługiem drzewka były podkopywane głęboko i podcinane szpadlem a te większe siekierką. Drzewka żyły więc system korzeniowy był nie tyle duży co mocny. I choć to metoda pracochłonna to dobra, bo nie ma w przyszłości co wyrastać i swobodnie można coś sadzić czy siać. Jak są to większe drzewka to część uciętych korzeni, które zostaną w ziemi z czasem zgnije.
Nawet gdybyś czymś podtruwał drzewka to i tak będzie to bardzo czasochłonne a wiosna już się zbliża. I tak trzeba uciąć suche gałęzie i pozbyć się wtedy korzeni. Więc ta metoda nie ma sensu.
23michal32
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2011-02-24, 20:55

Post autor: 23michal32 »

@pinia01 Bardzo dziękuję za odpowiedź. Napisałem ten temat bo liczyłem na to ,że będzie mniej pracochłonny sposób. Lecz będę musiał postąpić tak jak piszesz bo innego wyjścia nie ma. :(
Jak tylko rozmarznie ziemia postaram się zacząć usuwać dzrzewka dodam napewno zdjęcia. ;)
Bo ekologia jest najważniejsza ,robimy to nie dla nas tylko dla naszych dzieci.
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Życzę w takim razie miłej pracy w wiosenny dzień ;)
ODPOWIEDZ