Sadzenie truskawek

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
dalba
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-17, 22:22

Sadzenie truskawek

Post autor: dalba »

Zakładam plantację truskawek rozmiary 9 x 8 m rozciągnęłam czarną włókninę , czym ( jakim narzędziem) robić w niej dziury żeby sadzenie poszło sprawnie ????
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Włóknina jest dość wytrzymała i tak na ziemi sprawnie wyciąć otwory będzie trudno. Najlepiej otwory pod sadzenie wyciąć przed sadzeniem. Najlepiej jest wyznaczyć sobie rozstaw na kawałku włókniny a potem złożyć odpowiednio jak wycinankę, by jednym cięciem wyciąć kilka otworów i dopiero wtedy rozłożyć na ziemi.
dalba
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-17, 22:22

Post autor: dalba »

:oops: :oops: a ja już rozciągnęłam, obsypałam, zaznaczyłam rządki, mam sadzonki i jutro rano muszę sadzić, więc będę wypróbowywać co się da motyczka, szpadelek nie wiem co jeszcze,
Bardzo dziękuję za pomoc :!: szkoda że wcześniej nie wpadłam na to żeby mniej czytać a więcej pytać :mrgreen: jeszcze raz dzięki :!:
Awatar użytkownika
Tula
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 20
Rejestracja: 2008-09-20, 14:25

Post autor: Tula »

A ostrym nożem czy skalpelem nie da się naciąć na krzyż ? Potem rozchylić rogi i kopać dziurkę pod sadzonkę.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ja nie pisałem, że się nie da, można nożem czy skalpelem, ale skalpel na pewno szybko się stępi od ziemi, nóż pewnie też, bo można, tylko to zajmie sporo czasu. Można wyciąć każdą dziurkę ostrymi nożyczkami tylko trzeba uważać by ich ziemią nie zabrudzić, bo wtedy się tępią. Tylko to żmudna i czasochłonna praca.
dalba
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-17, 22:22

Post autor: dalba »

:lol: Posadzone do przecinania użyłam noża introligatorskiego jak się tępił to odłamywałam poszło sprawnie :-) , ale mam dość ogródka ;-) , jutro tam nie zaglądam. Dziękuję za podpowiedzi :!: .
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie wiem jakie to były sadzonki, świeże z odrostów czy z doniczek ale napewno trzeba je podlać jutro by się dobrze przyjęły.

Warto poczytać w poradniku forum:
1) jak sadzić truskawki na agrowłókninie
2) kiedy sadzić truskawki
ODPOWIEDZ