Lilie ogrodowe - sadzenie, uprawa

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
ODPOWIEDZ
Anch
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-07, 13:12

Lilie ogrodowe - sadzenie, uprawa

Post autor: Anch »

Witam,
chciałam zapytać czy jak kupiłam cebule mieczyków i lilii, które już miały wypuszczone pędy, i posadziłam je do donic w domu (więc pędy podrosły i formują się już wyraźnie liście) to mogę je przenieść/przesadzić do ogrodu?
A raczej kiedy i jak to mogę zrobić? Jak głęboko je posadzić?
Boje się, że jak je wyniosę na działkę to je zmrozi i zmarnieją, zaś w domu zaczynają się strasznie rozpędzać i do maja będą już olbrzymie.. a że mam okna od zachodu to nie jest dobra taktyka (sprawdziłam).
I co teraz?

Przepraszam, że o to pytam (pewnie banalne pytanie) ale ogrodnik ze mnie marny choć o wielkim sercu ;P

Pozdrawiam wszystkich
Ania
Anna
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Aniu lilie możesz a nawet powinnaś już wysadzić do ogrodu. Cebule sadzimy na głębokość równą trzykrotnej wielkości cebul. Natomiast na mieczyki jest niestety jeszcze za wcześnie. :-D
Anch
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-07, 13:12

Post autor: Anch »

Dziękuję Gosiu,
spróbuję posadzić je jeszcze dzisiaj, jeśli tylko nie będzie padać. A mieczyki rozumiem, mają czekać na swoją kolej i dalej rosnąć ;P

Dziękuję
Anna
Awatar użytkownika
Asiek
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 166
Rejestracja: 2008-12-22, 12:40

Post autor: Asiek »

Anch, mieczyki powinnaś schować w jakimś chłodnym miejscu, np. piwnicy. Ja swoje rok temu trzymałam w styropianowym pudełku kolo drzwi balkonowych, bo tam było najchłodniej ;-)
ODPOWIEDZ