Krzewuszka - rozmnażanie. Jaki sposób wybrać?

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.

Krzewuszka - rozmnażanie. Jaki sposób wybrać?

Postautor: ANA » 2008-04-01, 07:43

Którą metodę wybrać, sadzonki niezdrewniałe,półzdrewniał czy zdrewniałe. Macie może jakieś doświadczenia z weigelą ?
Awatar użytkownika
ANA
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: piwonia » 2008-04-01, 07:58

Ja ukorzeniałam z pozytywnym efektem sadzonki półzdrewniałe, latem sadząc bezpośrednio do gruntu :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Re: ROZMNAŻANIE KRZEWUSZKI

Postautor: Ewa-Maria » 2008-04-01, 10:14

ANA pisze:Którą metodę wybrać, sadzonki niezdrewniałe,półzdrewniał czy zdrewniałe. Macie może jakieś doświadczenia z weigelą ?

Ano Krzewuszki są niezwykle łatwe w rozmnażaniu. Ja podobnie jak Piwonia ukorzeniam półzdrewniałe pędy stosując ukorzeniacz.
Ewa-Maria

Postautor: Małgorzata124 » 2010-12-12, 13:09

Ja moje krzewuszki rozmnażam jesienią, tnę gałązki pół zdrewniałe na długość około 15 cm, i wtykam do ziemi, na zimę przykrywam gałązkami świerka , na wiosnę po przymrozkach jak ziemia odmarznie , odkrywam małe sadzonki .
Na miejsce stałe sadzę następnego roku , w czasie kiedy , rosną na miejscu tymczasowym jeszcze je przycinam w celu rozkrzewienia.
Można też rozmnażać je z sadzone nie zdrewniałych, tak rozmnożyłam krzewuszkę z biało zielonymi listeczkami i różowym kwiatem, nie chciała się ukorzenić z pół zdrewniałych sadzonek, zrobiłam to latem , po przekwitnięciu i przycięciu krzewuszki jak wypuściły młode pędy.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Wróć do Liściaste Drzewa, Krzewy i Krzewinki Ozdobne