Róże - uprawa i pielęgnacja

Tak piękne i lubiane, że warto im poświęcić oddzielne forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Róże - uprawa i pielęgnacja

Post autor: Elżbieta 46 »

Zauważyłam że kwiaty niektórych moich róż opuszczają główki tak jakby były zwiędnięte lub łodyżki nie umiały poradzić sobie z ciężarem kwiatu boję się że to jakaś choroba czy ktoś z was miał taki przypadek? Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
bogna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 74
Rejestracja: 2008-01-09, 11:03

Post autor: bogna »

Elu, z tego co sie orientuję, a mam już ładnych parę lat róże, to choroby głównie atakują liście, nie miałam przypadku by choroba wpływała na kwitnący już kwiat. Wygląda mi to na brak wody. Według mnie każda choroba nie doprowadziłaby do zakwitnięcia.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Są też gatunki róż, które mają dość ciężkie kwiaty w stosunku do łodygi na której zakwitły. Jak kupowałam swoją ostatnią różę angielską (krzaczastą), sprzedawczyni uprzedziła mnie, że kwiaty się "zwieszają" i faktycznie tak jest. Taka ich uroda. Może to taki przypadek także.
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Dziękuje wam bardzo to mnie uspokoiłyście róże podlewam co drugi dzień i to mocno czy to by było za mało?
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Elu, przecież wciąż panuje u nas susza :-) No, może teraz trochę zaczyna padać ;-)
U mnie też róża nie całkiem radzi sobie z nadmiernym ciężarem kwiatów przy bardzo niskiej wilgotności. Dobry rok na róże...
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

No faktycznie warunki ma w tym roku "wspaniałe" :-(
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
ODPOWIEDZ