Róże

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
Lukoo
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-06, 14:45

Róże

Post autor: Lukoo »

Witam, nie mam zielonego pojęcia o uprawie roślin, ale wpadłem na pomysł, że chcę uprawiać doniczkowe róże w pokoju, ponieważ nie mam w nim żadnych kwiatów. Przeczytałem już kilka stron o hodowli róż, lecz mam kilka pytań:

- Czy można uprawiać specjalnie rodzaje czy wszystkie róże w pokoju w doniczce ?
- Chciałbym wyhodować całą róże w sensie od cebulki do róży czy jest to możliwe ?

Proszę o odpowiedzi! :)
Awatar użytkownika
grzegoez4482
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 62
Rejestracja: 2010-02-08, 19:53

Post autor: grzegoez4482 »

- Czy można uprawiać specjalnie rodzaje czy wszystkie róże w pokoju w doniczce ?

Do uprawy w pomieszczeniach nadają się tylko róże specjalnie przeznaczone do tego celu.

-Chciałbym wyhodować całą róże w sensie od cebulki do róży czy jest to możliwe ?

No raczej nie bo róża nie jest rośliną cebulową, ale zawsze można spróbować z zaszczepki coś wyhodować.
Pozdrawiam Grzegorz
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Chyba słabo czytałeś, bo róże nie rosną z cebulek, jak już to wysiewa je się z nasion. Lecz wysiane róże nie powtarzają cech róży matecznej, ale dzięki temu można uzyskać nową różę. A co do rodzaju róż hodowanych w domu, to tylko róże miniaturowe inne to raczej by ci było trudno utrzymać w pokoju.
ODPOWIEDZ