Róże - sadzenie, przycinanie

Tak piękne i lubiane, że warto im poświęcić oddzielne forum.
ODPOWIEDZ
pumis
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-01-15, 21:54

Róże - sadzenie, przycinanie

Post autor: pumis »

Witam. Mam pytanie-co zrobic z rozami- 1 pnaca, chyba klimber, 1 rabatowa-ktore przezimowalam w domu, w chlodnym, widnym pomieszczeniu. po pierwsze, czy im to zaszkodzi. Po drugie, czy i kiedy przycinac. No i kiedy wysadzac?Przez pewien czas pod koniec roku zolkly i opadaly im liscie-tearz lisci maja niewiele, a te ktore sa, to sa nowe, nieduze. Bede wdzieczna za pomoc. Pozdrawiam, Dorota
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Szkoda, że na zimowanie nie zakopałaś ich z doniczką w ogrodzie.
Wysadzić możesz jak ziemia rozmarznie, pewnie trochę odchorują, bo domyślam się z opisu, że nie weszły w stan spoczynku zimowego.
Cięcie wiosenne wykonujemy najczęściej w kwietniu, gdy zdejmiemy zimowe okrycia i widać już wyraźnie nabrzmiałe pąki, wtedy widać, które zmarzły i trzeba wyciąć, a które tylko przyciąć. Myślę że i Ty w tym okresie możesz zrobić cięcia.
pumis
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-01-15, 21:54

Post autor: pumis »

Dzieki wielkie. Czyli gdzies w marcu trzeba je wysadzic. A moglabys mi jeszcze powiedziec jak powinno sie je przycinac-gubie sie w tych ilosciach pakow, ktore trzeba zostawic itp.?Ponoc inaczej klimbery, a inaczej rabatowe. I czy spryskac je po wysadzeniu czyms grzybobojczym, bo te liscie zolkly i opadly (chyba byly tez na nich plamy, nie jestem pewna-to by sugerowalo plamistosc?)...?pozdrawiam serdecznie, Dorota
ODPOWIEDZ