Róże okrywowe - przycinanie, pielęgnacja.

Tak piękne i lubiane, że warto im poświęcić oddzielne forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stokrotek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-12, 09:02

Róże okrywowe - przycinanie, pielęgnacja.

Post autor: stokrotek »

Posadzilam w tym roku różę,jeżeli się nie mylę to okrywową( rosnie w krzak). Pieknie sie przyjęła, ale miał tylko kilka pąków kwaiatowych. Nie które pędy posżły w zbytnio w górę, więc je przycięłam :oops: Nie wiem czy dobrze, bo teraz wogóle nie kwitnie.
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Spokojnie :!: :lol:
Będzie kwitła w przyszłym roku. Ja swoją to nawet byłam zdecydowana wyrzucić właśnie za brak kwiatów(hihihi), ale dałam jej ostatnią szansę, przycięłam dość mocno, podsypałam nawozem i..... odwdzięczyła mi się! Teraz (jż 3 rok) kwitnie bardzo obficie.
Jedna rada: u róż należy obcinać przekwitłe kwiaty, wtedy zawiązuje owe pąki.
Pozdrawiam cieplutko, czekam na zdjęcia z waszego ogrodu :roll:
Amatorka...z sercem do roślin!!!
Awatar użytkownika
stokrotek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-12, 09:02

Post autor: stokrotek »

Dziękuję Monisiu, mam nadzieje, że w przyszłym roku róża pieknie zakwitnie. :mrgreen:
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

Monisia pisze:Spokojnie :!: :lol:
Jedna rada: u róż należy obcinać przekwitłe kwiaty, wtedy zawiązuje owe pąki.
Pozdrawiam cieplutko, czekam na zdjęcia z waszego ogrodu :roll:
Dodam jeszcze,żeby róże ładnie kwitly to na początku sezonu powinno się troche sypnąć nawozu najlepiej długo działającego W tym roku sypnołem małą dawkę nawozu Substral i róże kwitna jak szalone.
Monia68

Post autor: Monia68 »

Wiosną dobrze zrobi również obornik.
Awatar użytkownika
bogna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 74
Rejestracja: 2008-01-09, 11:03

Re: Róże - nie kwitną

Post autor: bogna »

stokrotek pisze:Posadzilam w tym roku różę,jeżeli się nie mylę to okrywową( rosnie w krzak). Pieknie sie przyjęła, ale miał tylko kilka pąków kwaiatowych. Nie które pędy posżły w zbytnio w górę, więc je przycięłam :oops: Nie wiem czy dobrze, bo teraz wogóle nie kwitnie.
Jesli przyciełas nowy przyrost,to własnie pozbawiłas mozliwosci zakwitniecia tej róży.Ja mam takie róze,ktore kwitna dwa razy ,najpierw w czerwcu i sa normalnej wysokosci,a potem kiedy je przytne z obwiędłych kwiatow,to wyrasta do 170cm,ale w tedy zakwita drugi raz,na tych nowych pędach.Ale to nic,teraz poczekasz do nowego sezonu,najważniejsze ze sie przyjeła.
Awatar użytkownika
loreenden
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-03-12, 09:33

Post autor: loreenden »

Witam,

Moim problemem jest też róża, która ma mało kwiatów. Zaledwie na krzaczku doliczyłam 3 kwiaty. Nie wiem jakiej odmiany ale na pewno nie pnące. Raczej czerwone i rosną jako krzaczek. Nie wiem co zrobić, żeby miały więcej kwiatów. A może to gleba gliniasta jest przyczyną?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

O problemach z kwitnieniem róży warto poczytać w poradniku forum: Dlaczego róża nie kwitnie?
ODPOWIEDZ