Róże ogrodowe - pielęgnacja, przesadzanie

Tak piękne i lubiane, że warto im poświęcić oddzielne forum.

Postautor: Deirde » 2011-10-19, 10:08

Stosuje trochę inny sposób przesadzania róż - czekam z tym do listopada - po pierwszych przymrozkach róże dostają znak by powoli zagęszczać soki i zaczynać powoli wchodzić w stan spoczynku. Wtedy najlepiej jest zacząć przesadzać je. Co do kopczyków - nie są konieczne - kiedyś było więcej opadów deszczu i była większa wilgoć - teraz trochę się zmieniło i jest sucho - a susze jesienne są już normą - to trzeba róże podlewać. Zauważcie że nawet szkółki wysyłają emaile do swoich klientów o jesiennym podlewaniu nowo posadzonych róż.
Awatar użytkownika
Deirde
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Re: Jak przesadzić stare krzewy róż?

Postautor: Merghen » 2012-07-22, 11:45

Planuję przesadzać róże w nowe miejsce i w związku z tym zastanawiam się czy:
1/początek września to dobra pora czy poczekać na późniejszą porę? Wlałabym jak najwcześniej gdyż chciałabym je posadzić razem z lawendą, szałwią, bodziszkami i czosnkami a wszystkie te byliny są dość sporymi roślinami a nie chciałabym by mi padły przez zimę. Poza tym potrzebne jest mi ich dotychczasowe miejsce na rośliny bardziej spożywcze (porządkowanie ogrodu tematycznie).
2/użyć nawozu z dużą ilością fosforu pod korzenie (chodzi mi o nawóz Microstar PZ) czy nie używać żadnego? A może magnezowo-potasowy? O nim przeczytałam w innym wątku. Jeśli tak to jaki polecacie?

Całość rabaty będzie nawieziona kompostem ze skoszonej trawy a dotychczasowa ziemia - już jałowa z powodu dużych hoi - będzie wymieniona, część zebrana a część nawieziona kompostem i niewielką ilością piasku dla rozluźnienia. Czy dobrze kombinuję?

Będę wdzięczna za każdą dodatkową sugestię, chciałabym zapewnić roślinom odpowiednie warunki i jednocześnie ładnie je skomponować ale o tym to już raczej w moim wątku ogrodowym gdy przygotuję już odpowiednio rabatę. Teraz potrzebuję rad by odpowiednio przygotować im miejsce i chciałabym to zrobić jeszcze pod koniec sierpnia.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Re: Róże ogrodowe - pielęgnacja, przesadzanie

Postautor: bez » 2015-11-06, 06:28

Połączyłem róże z pragnią :

Obrazek

- zdjęcie z czerwca.
Miłego dnia !
B.E.Z.
bez