Róża w doniczce- jak o nią dbać?

Tak piękne i lubiane, że warto im poświęcić oddzielne forum.
ODPOWIEDZ
iwoncia1011
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2010-10-20, 12:10

Róża w doniczce- jak o nią dbać?

Post autor: iwoncia1011 »

Witam. Jakiś rok temu, może troszkę dłużej dostałam różę w doniczce. Nie wiem czy można ją trzymać w domu, a jeśli tak to jak o nią dbać? Niestety nie mam ogrodu :( Róża kwitła mi kilka razy, a gdy kwiat wysychał ucinałam go. Później kwitł mi znów tylko na innej gałęzi, podlewam raz w tygodniu nie przesadzając z wodą. Kwiat stoi na parapecie w kuchni, bo resztę okien mam od strony zachodniej. Oto link do mojej roślinki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/142 ... 1d80f.html
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Ogólnie uważam, że każda rosnąca w domu róża prędzej czy później powinna znaleźć się w ogrodzie. Ale Ty nie masz takiej możliwości :-( Twoja roślina jest bardzo wyrośnięta - wiosną przydałoby się jej przycięcie. Pędy ma bardzo wydłużone a dołem świeci pustkami. Bardzo dobrze, że przekwitłe kwiaty były usuwane. Jedyne co można zrobić to: trzymać róże z dala od bezpośredniego słońca w miejscu przewiewnym, podlewać bardzo mało od listopada do lutego i najlepiej na podstawkę, utrzymywać wilgotność (czasem zraszać). No i trzeba przezimować - musi to być chłodne i jasne miejsce (ok. 5 stopni). Znawcą nie jestem ale może to pomoże.
iwoncia1011
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2010-10-20, 12:10

:)

Post autor: iwoncia1011 »

dziękuję za popowiedź, jeśli tylko będę miała możliwość przesadzenia jej do ogródka, to jak najszybciej to zrobię :) bo mam jeszcze jedną, ale z tamtej to pozostał już tylko cień róży :( ostatni raz kwiat miała kilka miesięcy temu... może jakoś odżyje. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ