Róża przygnieciona od śniegu - jak ratować?

Tak piękne i lubiane, że warto im poświęcić oddzielne forum.
ODPOWIEDZ
aiglos
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2011-03-10, 16:31

Róża przygnieciona od śniegu - jak ratować?

Post autor: aiglos »

Witam, mam pytanie co do metody ratowania krzewów "przygniecionych", połamanych od śniegu. Moja siostra dopiero teraz zauważyła, że po zimie rosnący przed jej pracą krzak róży (najpewniej dzikiej), jak to się wyraziła, "oklapł". Nie potrafię jej pomóc, ale może ktoś z was miał już z czymś podobnym do czynienia? Jak teraz, przed rozpoczęciem wegetacji, ratować krzew - podwiązać, podeprzeć? I jak zabezpieczyć go w tym roku, żeby ta sytuacja się nie powtórzyła w zimie?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Z krzewem róży to nie ma problemu bo i tak w kwietniu się go przycina. Pytanie tylko jaka to róża, wielkokwiatowa, wielokwiatowa, czy pnąca?
Awatar użytkownika
Przemek85
Ekspert
Posty: 254
Rejestracja: 2010-02-02, 16:37

Post autor: Przemek85 »

Wyjątkiem jest tylko róża pnąca, kwitnąca raz w sezonie. Przycięcie jej w kwietniu mocno ograniczy jej kwitnięcie w tym roku. Podobnie będzie z dzikimi odmianami, np. R. multiflora. Jeśli jednak krzew został połamany, to i tak nie ma wyjścia jak tylko przycięcie. Róża odwdzięczy się w następnych latach.
aiglos
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2011-03-10, 16:31

Re: Róża przygnieciona od śniegu - jak ratować?

Post autor: aiglos »

Zupełnie zapomniałam Wam odpisać ;) dzięki za rady - różyczka została trzy lata temu przycięta i pięknie się odmłodziła (najzwyklejsza w świecie róża dzika http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCa_dzika)
ODPOWIEDZ