Rośliny tropikalne i subtropikalne w naszym oczku.

Dobór, uprawa i pielęgnacja roślin wodnych, problemy z roślinami wodnymi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Rośliny tropikalne i subtropikalne w naszym oczku.

Post autor: mariusz139 »

Niespodzianka jakiej trudno było się spodziewać u schyłku sezonu. Pojawiły się kwiaty hiacynta wodnego, choć temperatura nocą spada do 8*C :-D . Zazwyczaj aby zakwitnąć potrzebuje ciepłej wody (ca 25*C) oraz dużo słońca.
Kwiaty nie są najpiękniejsze, ale co tam :-> .
Załączniki
093.JPG
106.JPG
111.JPG
użytkownik usunięty

Re: Rośliny tropikalne i subtropikalne w naszym oczku.

Post autor: użytkownik usunięty »

Piękne. Moje chyba nie zakwitną. Na Pomorzu lato było chwiejne i temperatury za niskie. Żabkom nurkowanie pod nimi się podobało. ;)
użytkownik usunięty

Re: Rośliny tropikalne i subtropikalne w naszym oczku.

Post autor: użytkownik usunięty »

Ładne kwiaty :D A pachną?
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Re: Rośliny tropikalne i subtropikalne w naszym oczku.

Post autor: mariusz139 »

Niestety, ani odrobiny zapachu :-> .
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Rośliny tropikalne i subtropikalne w naszym oczku.

Post autor: Elzbieta M »

Wg mnie kwiaty piękne ! U mnie nie zakwitły , z czym się liczyłam , ale spełniły swą rolę w oczku. Mariuszu , co zrobić jesienią z hiacyntami? Spróbować przechować w akwarium czy ...na kompost? Chyba nie powinny zostać w oczku?
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Re: Rośliny tropikalne i subtropikalne w naszym oczku.

Post autor: mariusz139 »

Zazwyczaj traktujemy je jako rośliny jednoroczne i usuwamy przed zimą. Hiacynty gnijąc zanieczyszczają dno oczka, tak więc jest to ważny zabieg pielęgnacyjny. Ponownie wprowadzamy je w połowie maja, gdy woda ma już odpowiednią temperaturę.
Jeśli pokusimy się na hodowlę zimą, to należy zapewnić im temperaturę wody 20*C oraz dobre naświetlenie.
Załączniki
Hiacynt i piscja zimowane w akwarium w temperaturze wody 15-21*C przy naturalnym ok.10 godzinnym naświetleniu. Są to warunki w których rośliny dostatecznie przetrwają zimę. Daleko im jednak do optymalnych.
Hiacynt i piscja zimowane w akwarium w temperaturze wody 15-21*C przy naturalnym ok.10 godzinnym naświetleniu. Są to warunki w których rośliny dostatecznie przetrwają zimę. Daleko im jednak do optymalnych.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Rośliny tropikalne i subtropikalne w naszym oczku.

Post autor: Elzbieta M »

Tak przypuszczałam , ze niekorzystnie byłoby je zostawiać w oczku. Spróbuję kilka przechować , może sie uda w akwarium. A jak nie - to trudno. Jak napisałeś - traktujemy jak jednoroczne :-D
ODPOWIEDZ