Rośliny doniczkowe Czarodzieja

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
Czarodziej
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2008-01-29, 00:34

Rośliny doniczkowe Czarodzieja

Post autor: Czarodziej »

Pokażę swoje roślinki miłego oglądania.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Ile ty ich masz ze 100 piękne rosiczki masz je z sadzonek czy z nasion bardzo mi się podobają chciałbym kupić rosiczki ale nie wiem czy warto kupowac nasiona


Jak nazywa się ten kwiat
Załączniki
6558c64aaafe08dcmed.jpg
6558c64aaafe08dcmed.jpg (33 KiB) Przejrzano 4053 razy
Pozdrawiam Krzysiek
Amanda
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 155
Rejestracja: 2008-03-01, 09:48

Post autor: Amanda »

ten kwiat to chyba koleus
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Co do roślin Przema to za wiele nic nie powiem - widać jak jest, a Przemo wie co sądzę ;)

Krzyśku - nie zastanawiaj się :D Ja się zdecydowałem i mam teraz ok. 30 maleńkich rosiczek. Kiełkują bardzo łatwo ;)
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

gdzie je(nasiona) kupiłeś
Pozdrawiam Krzysiek
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Przemo - Twoja kolekcja jest rewelacyjna!
Zainteresował mnie grubosz - w jakim celu tak go obciąłeś?
Czarodziej
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2008-01-29, 00:34

Post autor: Czarodziej »

Przywiozłem go do domu po wyrzuceniu na śmietnik i odratowałem a poprzycinałem w celu zagęszczenia i wyprowadzenia nowych gałęzi bo stare były strasznie zmarnowane. Natomiast ten mały w małej doniczce będę prowadził na bonzai. :-)
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Przemo pisze: Natomiast ten mały w małej doniczce będę prowadził na bonzai. :-)
no to teraz zainteresował mnie ten temat - masz już jakieś doświadczenia w bonzai?
Czarodziej
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2008-01-29, 00:34

Post autor: Czarodziej »

Osobiście mam sporą wiedzę ale teoretyczną praktykował będę na gruboszu ale nie boję się tego. :-)
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Przemo pisze:Osobiście mam sporą wiedzę ale teoretyczną praktykował będę na gruboszu ale nie boję się tego. :-)
Zatem trzymam kciuki. Mam nadzieję, że będziesz pokazywał zmiany grubosza w bonzai.
Czarodziej
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2008-01-29, 00:34

Post autor: Czarodziej »

Oczywiście. :-) :-) :-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

No cóż powtórzę po Ewie, Przemo- Twoja kolekcja jest rewelacyjna. Pierwszy raz widzę by ktoś zgromadził taką ilość roślin doniczkowych w domu. Widzę, że Twoje rośliny owadożernedoświetlane, czy wymagają one szczególnych warunków uprawy?
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Masz wspaniałą kolekcję roślin w domu. Zachwyciły mnie zwłaszcza rosiczki. Jednak sama prędzej kupię jedną, niż będę uprawiac z nasion i na niej będę eksperymentować warunki uprawy. Przemo jak piszesz, że to łatwe to pewnie w najbliższym czasie wrócę do domu z nową doniczką. Bo od dawna mnie rosiczki kuszą

Jestem także ciekawa prób zrobienia z grubosza - bonsai. Jeśli można to poproszę o relację ze zdjęciami.
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

To jest dopiero kolekcja :!:

A co do uprawy bonsai to chętnie podpatrzę :oops:
Załączniki
pysio11.gif
pysio11.gif (1.32 KiB) Przejrzano 4624 razy
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

Chyba wszyscy jesteśmy ciekawi tego bonsai :-D szkoda że nie można tego przyspieszyć :lol:
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
ODPOWIEDZ