Rozmaryn lekarski - uprawa. Rośliny odstraszające komary

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
ODPOWIEDZ
Marcinek_

Rozmaryn lekarski - uprawa. Rośliny odstraszające komary

Post autor: Marcinek_ »

Mam do was małe pytanko odnośnie roślinki od komarów, słyszałem że są rośliny co wydzielają zapach którego komary nie znoszą i chętnie bym się dowiedział jakie to są roślinki bo wiadomo nikt nie lubi jak go komary tną.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Takich roślinek znajdzie się kilka, najbardziej rozpowszechniona to Plectranthus. Jest duża przesada w sformułowaniach, że owe rośliny odstraszają komary, w niewielkim stopniu może tak, jednak nie całkowicie. Dlatego trzeba sięgnąć po inne bardziej doraźne środki przeciwko komarom. ;-) :-D
Marcinek_

Post autor: Marcinek_ »

A jakie proponujesz żeby można było wieczorem w spokoju posiedzieć przy grillu ?
Awatar użytkownika
Renia
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 34
Rejestracja: 2009-10-12, 16:21

Post autor: Renia »

Jeśli nie znosisz zapachu sprayu, czy żelu przeciw komarom, to moja rada- świece lub "łuczywa" do wbicia w ziemię(u mnie najlepiej zdają egzamin ). :-)
Renia śle gorące pozdrowienia
^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Z roślin możesz w pobliżu miejsca grilowania posiać koperek, w donicy posadzić rozmaryn lekarski (na zimę trzeba zabierać do ciepłego pomieszczenia), bazylię, bardzo skutecznym odstraszaczem jest zapach liści pomidora, warto je więc w pobliżu posadzić, mięta pieprzowa (trzeba uważać bo się mocno rozrasta), z ozdobnych wspomniany wcześniej Plectranthus, pelargonie, laur i eukaliptus. Żeby rośliny te były skuteczne, trzeba je często poruszać by wydzielały zapach. Można postawić na stole spodek z goździkami, lub nacierać się rozcieńczonym octem, można też samemu przygotować wyciąg z mieszaniny ziół między innymi z geranium, mięty, liści laurowych, pietruszki, pelargonii, czeremchy i tak przygotowanym wyciągiem się smarować, jest bardzo skuteczny. ;-) :-D

Więcej w poradniku forum: rośliny odstraszające komary
Marcinek_

Post autor: Marcinek_ »

Dziękuję za informacje punkciki poleciały.
ODPOWIEDZ