Pytanie: co sadzić?

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ogi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2009-09-14, 08:12

Pytanie: co sadzić?

Post autor: ogi »

Witam Pana. Lubię bawić się w warzywnictwo -daje mi to wiele radości, jednak jako laik kilka razy stwierdziłem że moja praca i zabiegi obróciły się w niwecz. Na poletku wydartym naturze pod uprawy jest gleba ciężka, gliniasta, zaperzona z wyraźną aktywnością nornic i kretów. Co roku uzupełniam poletko świeżą ziemią torfową i gnojakiem, podsypuję azofoską. Proszę doradzić co sadzić i jak dbać żeby dobrze rodziło w tych warunkach. Póki co w miarę dobrze udają się: fasola i cukinia. pozdrawiam.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Witam Ogi, chyba nie doczytałeś ale nasz ekspert specjalizuje się w sadownictwie a nie w warzywach i raczej na twoje pytanie nie odpowie. Ale na pewno znajdzie się ktoś chętny, kto ci pomoże.
Awatar użytkownika
ibis66
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 132
Rejestracja: 2009-12-21, 16:53

Post autor: ibis66 »

Moim zdaniem pierwsze co trzeba zrobić, wysiać wapno dolomitowe lub wapno kredowe w celu ograniczenia perzu na działce . Wapno wysiewamy po ustąpieniu śniegu .Na takiej glebie powinna urosnąć: cebula zwykła i czerwona - sadzimy dymki, por, oraz wszystkie warzywa, które nie mają długiego systemu korzeniowego.
pozdrawiam ibis
Awatar użytkownika
ogi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2009-09-14, 08:12

Post autor: ogi »

Faktycznie przyznaję, nie doczytałem, dziękuję ibis66 za podpowiedź. Wobec tego tak zrobię rozsypię wapno a potem zgodnie z sugestią.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ