Kwiaty cebulowe - sadzenie, przechowywanie

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
ODPOWIEDZ
danusiek45
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-02-14, 21:43

Kwiaty cebulowe - sadzenie, przechowywanie

Post autor: danusiek45 »

Witam!
Kilka dni temu otrzymałam w prezencie mix kwiatków cebulowych przywiezionych z Holandii. Jest to 150 cebul różnego gatunku, m.in. tulipany, hiacynty, czosnek ozdobny, narcyzy, frezji, anemonów, szafirków i irysów. Cebulki niektóre maja juz zielone wydostające się z bulwy listki. Nie mam pojęcia jak mam je przechować do wiosny, gdy będę mogła je wysadzić do ziemi. Wiem że niektóre z tych cebul sadzi się juz jesienią, ale będę musiała je wysadzić niestety wiosna. Niektóre z cebul są nieopisane i nie wiem które są które. Proszę może o jakiś link do strony , gdzie znajdę wygląd samych cebul tychże kwiatków, bym mogła sobie je posegregować i wiosną odpowiednio wysadzić. Proszę jeszcze o rade w jaki sposób mam je przechować do wiosny. Będę ogromnie wdzięczna za poradę. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję:) Danusiek
danusiek45
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Post autor: evqa »

Na PW wysłałam Ci link do strony, gdzie możesz zobaczyć jak wyglądają cebulki.
A jeśli chodzi o cebulki, które mają już zielone kiełki, wsadziłabym je do ziemi w doniczki a po przekwitnięciu do gruntu w ogrodzie
Pozdrawiam Ewa
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeśli zielone kiełki nie są jeszcze długie nie trzeba się śpieszyć z wysadzaniem, najlepiej schować je w chłodne 8-10°C suche miejsce w papierowych torebkach. Jedynie cebulki frezji potrzebują wyższej temperatury do przechowywania, ale jak masz miejsce, możesz pod koniec lutego posadzić je do dużej doniczki a wiosną jak zrobi się ciepło wystawić je na zewnątrz. Na początku wiosny jeszcze trzeba chować je na noc do pomieszczenia a zostawiać je dopiero jak miną przymrozki. Tak posadzone ładnie i wcześniej zakwitną. Anemony można sadzić wiosną kwiecień-maj ale pamiętaj, że bulwki anemonów (zawilców) dzień przed posadzeniem trzeba namoczyć w letniej wodzie. Przy sadzeniu zwrócić trzeba uwagę by nie posadzić ich do góry nogami, po namoczeniu widać wierzchołek, który trzeba skierować do góry a jak się nie ma pewności, lepiej posadzić bulwkę bokiem.
Pozostałe cebulki są jesiennego sadzenia więc posadź je jak tylko ziemia rozmarznie, może nie zakwitną w tym roku ale na pewno przyszłej wiosny..
ODPOWIEDZ