Proszę o poradę co wzdłuż 100 metrowego strumyka?

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
mamba 45
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-11-05, 23:51

Proszę o poradę co wzdłuż 100 metrowego strumyka?

Post autor: mamba 45 »

Witam serdecznie myślę, że tu znajdę jakąś odpowiedź na mój dylemat odnośnie żywopłotu.
Otóż poczytałem najpierw sobie o różnych roślinach na żywopłot, ale nie wiem co by było dobre. Na zdjęciu umieściłem przekrój poprzeczny, mam nadzieję że będzie to zrozumiałe bo Michałem Aniołem nie jestem:)

Otóż niedawno działka moich rodziców została podzielona wzdłuż strumyka i lewa jej część została wzięta przez gminę dla ścieżki pieszo rowerowej. Warunkiem tej transakcji było m.in. ogrodzenie po stronie gminy. A że musi być 1,5 m od strumyka to został jeszcze wolny pas.

Myślę aby posadzić żywopłot z ałyczy po stronie gminy, tzn. na pasie nr 1. Do tego jeszcze zanim wyrośnie jakieś zimozielone pnącza na siatkę. Czy to jest dobry pomysł?

Do tego jeszcze mam trochę wątpliwości. Czy mógłbym powstawiać jakieś paliki np. bambusowe razem z ogrodzeniem o wysokości załóżmy 1,8 m i pomiędzy tym drut, żeby pnącza się tam udomowiły?
Wiem że to w sumie trochę nielegalne bo to na terenie gminy, ale praktycznie po mojej stronie siatki... Pozostaje również możliwość u mnie, na tym pasie nr 2. I wydaje mi się że to będzie najrozsądniejsze ale wtedy powstaje taki dziwny pas między siatką a żywopłotem ze strumykiem w środku.

I w końcu czy na ten żywopłot nada się ta ałycza? teren jest raczej wilgotny, jest to dno dolinki. Gleba to czarnoziem. Jeśli nie ta mirabelka to co?

Myślałem również o tujach, ale ze względu na długość- 120 m- to dość kosztowna inwestycja i wtedy tylko bym je sadził po mojej stronie. Poza tym byłoby to trochę monotonne a chciałbym żeby było ładnie skoro jest po drugiej stronie ścieżka. Wokół działki nie ma sąsiadów, raczej dzikie sady. Chciałbym żeby w miarę szybko to zarosło ale ze względu że na wspomnianej ścieżce w weekendzie spaceruje z pół miasta to również żeby ludzie nie przestali mówić, że mają ładną ścieżkę, tzn żeby było też tak estetycznie a nie dziko. Teraz nie dzieli mnie nic oprócz siatki:(

Wiem że to może trochę zagmatwałem chciałem rozjaśnić sytuacje. Pozdrawiam wszystkich:)
Załączniki
schemat;)
schemat;)
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Ja posadziłabym tam derenie albo berberysy :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
ODPOWIEDZ