Problem z ostrokrzewem

Preparaty ochronne, ich zastosowanie, przygotowywanie rozcieńczeń, opryski.
ZT
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 19
Rejestracja: 2008-06-18, 13:59

Problem z ostrokrzewem

Post autor: ZT »

Na moim ostrokrzewie pojawiło się coś obrzydliwego. Cały krzew w tempie błyskawicznym opanowało coś białego , dziwnie to wygląda i jest wszędzie na liściach na gałęziach. Znalazłam opis ,że to przylepnica szklarniowa, atakująca właśnie ostrokrzewy. Wiem teraz, jaki to szkodnik ,brak natomiast informacji jaki zastosować środek . Bardzo proszę o pomoc . Pozdrawiam ZT
ZOFIA
Awatar użytkownika
aleks.smolen
Ekspert
Posty: 114
Rejestracja: 2012-06-01, 19:35

Re: Problem z ostrokrzewem

Post autor: aleks.smolen »

Przylepnica szklarniowa należy do czerwców, więc do zwalczenia jej można użyć np. Provado Plus AE, Kohinor, Confidor. Oprysk należy wykonać w czasie wylęgania się larw czyli na przełomie czerwca/lipca.
inż. Aleksandra Dziugan-Smoleń
ZT
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 19
Rejestracja: 2008-06-18, 13:59

Re: Problem z ostrokrzewem

Post autor: ZT »

Bardzo dziękuję. Oprysk muszę wykonać teraz, larwy już się wylęgły i żerują, czegoś tak obrzydliwego jeszcze nie widziałam. Wycięłam najbardziej oblężone gałązki. Zastanawiam się nad wykopaniem i spaleniem ostrokrzewu. Czy te robale mogą przenieść się na inne rośliny?
Pozdrawiam
ZT
ZOFIA
Awatar użytkownika
aleks.smolen
Ekspert
Posty: 114
Rejestracja: 2012-06-01, 19:35

Re: Problem z ostrokrzewem

Post autor: aleks.smolen »

Mogą się przenieść na inne rośliny, z tym, że jest tylko kilka gatunków roślin, które przylepnica lubi, np. szeflera.
Radziłabym jednak zrobić te dwa opryski i zobaczyć co się stanie. Jeśli uda nam się wytępić tego szkodnika to super. Jeśli nie to można ostrokrzew wykopać. Nie ma sensu od razu skazywać ostrokrzewu na wycinkę :)
inż. Aleksandra Dziugan-Smoleń
ODPOWIEDZ