Poszukuję stare odmiany jabłoni

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
samika
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2015-04-07, 20:32

Poszukuję stare odmiany jabłoni

Post autor: samika »

Witam jestem tu nowa. Poszukuję starej odmiany zimowej jabłoni zimnieje limonnoje- tak to się chyba pisze. Tylko raz w życiu jadłam owoce tej odmiany i bardzo mi smakowały, były średniej wielkości intensywnie zielone, szorstkie w dotyku coś podobnego do renety w smaku ale nie do końca. Jest to odmiana zimowa, w momencie zbioru pewnie nie bardzo nadaje się do jedzenia tylko po pewnym odleżeniu bo jest dosyć kwaśna. Jeśli ktoś ma taką odmianę lub inną ciekawą i dysponuje zrazami do naszczepienia bądź wie gdzie można kupić gotową w szkółce bo ostatnio pojawiają się w sprzedaży stare odmiany to proszę o kontakt. Chętnie też naszczepię inne ciekawe odmiany które nie spotkamy w naszych sklepach co najwyżej u starej babci na ryneczku które warto ocalić.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Poszukuję stare odmiany jabłoni

Post autor: tadek »

Witaj na forum ! :zawstydzony:

Osobiście nie słyszałem o odmianie jabłka o którym wspominasz.
Jestem ciekawy czy taką znajdziesz. :zawstydzony:

Czekam na Twój kolejny wpis, opisujący postęp poszukiwań.

W naszym Poradniku ogrodniczym poruszony został temat o starych odmianach drzew owocowych.
Cytuję:
Coraz częściej do łask powracają stare odmiany drzew owocowych. Z ogromnym sentymentem młodzi ogrodnicy poszukują starych odmian jabłoni i innych drzew, pamiętanych z ogrodów swoich dziadków. Skąd ten sentyment do owoców pamiętanych z dzieciństwa? Dlaczego stare odmiany drzew owocowych są dziś tak cenione? Zobacz gdzie ich szukać, które odmiany wybrać i jakie są sekrety uprawy starych drzew owocowych!

Stare odmiany drzew owocowych :arrow:
  • Obrazek
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
zima
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2015-12-01, 20:01

Re: Poszukuję stare odmiany jabłoni

Post autor: zima »

Witam!
Co się tyczy odmiany 'zimnieje limonnoje', to mnie się udało kupić te odmianę w Centrum Ogrodniczym w Lublinie na Zemborzyckiej. Tam mają dużo starych odmian. Ta, którą ja kupiłem jest na podkładce M7, ale były też i na M9. Specjalnie jej nie szukałem, ale ponieważ była i wydała mi się ona stara więc kupiłem. Ja mam same stare odmiany jabłoni. W zdecydowanej większości są to młode nasadzenia (5 lat) i przeważnie jeszcze nie owocowały. Np. taki cesarz wilhelm zaczyna owocować dopiero po ośmiu latach, ale jak ktoś kocha to poczeka.
ODPOWIEDZ