Gdzie kupić topolę i wierzbę - ukorzenianie

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.

Gdzie kupić topolę i wierzbę - ukorzenianie

Postautor: S_H_A_D » 2010-07-05, 22:35

Witam chciałbym się dowiedzieć gdzie można kupić sadzonki topoli i wierzby. Ani w szkółkach leśnych ani w ogrodniczych sklepach nie sprzedają topól oraz wierzb. Głównie chodzi mi o wierzbę białą oraz topolę białą, topolę czarną lub też ewentualnie odmiany kanadyjskie i balsamiczne. Jeżeli zna ktoś adres strony www, sklepu który sprzedaje takie sadzonki lub adres szkółki leśnej, lub coś w tym rodzaju bardzo proszę o odpowiedź.
S_H_A_D
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Postautor: Petrus » 2010-07-05, 23:27

Hej. Mam parę stron, jak chcesz to mogę przesłać Ci na PW :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Fiołki Moje trawy ozdobne
Zapraszam na moje strony:
ogrodypetrusa.pl - Wszystko na temat traw ozdobnych.
projektowanie.ogrodypetrusa.pl - Projektowanie ogrodów.
Awatar użytkownika
Petrus
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: S_H_A_D » 2010-07-06, 08:28

Bardzo bym prosił
S_H_A_D
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Postautor: S_H_A_D » 2010-07-06, 14:48

Witam chciałbym jeszcze dodać, że ja nie poszukuje wierzby ani topoli energetycznej - na plantacje energetyczne, ale bardziej do zalesienia a więc gatunki drzewiaste. Wierzba biała i topola biała, których poszukuje to rodzime 'drzewa' natomiast wierzba biała i topola biała sprzedawane jako sadzonki na plantacje energetyczne to zupełnie inne gatunki, które mają bardzo szybki przyrost masy, ale dużymi drzewami nigdy nie będą. Jeżeli chodzi o ofert tych sadzonek energetycznych to faktycznie jest ich sporo, ale w przypadku sprzedaży wierzby czy topoli gatunków drzewiastych już tak kolorowo nie ma – nigdzie nie mogę takich ofert znaleźć.
S_H_A_D
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Postautor: kretes17 » 2010-07-07, 14:11

To najlepiej urwać gałązki wierzby i topoli dziko rosnącej wsadzić do wody i na jesień można wsadzać do ziemi. Sam tak robiłem.
kretes17
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Postautor: Petrus » 2010-07-07, 14:15

Jeszcze szybciej taka gałązka wypuści korzenie jeżeli oderwiemy ją wraz z piętką :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Fiołki Moje trawy ozdobne
Zapraszam na moje strony:
ogrodypetrusa.pl - Wszystko na temat traw ozdobnych.
projektowanie.ogrodypetrusa.pl - Projektowanie ogrodów.
Awatar użytkownika
Petrus
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: S_H_A_D » 2010-07-07, 14:50

Tylko problem polega na tym że u mnie nigdzie nie mogę znaleźć choćby jednego okazu topoli czarnej czy białej, albo wierzby białej - rośnie tylko wierzba krucha a ta mnie nie interesuje. Poza tym potrzebuję jakieś 300 sadzonek, więc skąd narwę tyle gałęzi. Jeżeli mógłby mi ktoś podesłać informację gdzie można kupić sadzonki topoli i wierzby bardzo proszę o kontakt.
S_H_A_D
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Postautor: dawid » 2010-07-08, 06:11

S_H_A_D pisze:Tylko problem polega na tym że u mnie nigdzie nie mogę znaleźć choćby jednego okazu topoli czarnej czy białej, albo wierzby białej - rośnie tylko wierzba krucha a ta mnie nie interesuje. Poza tym potrzebuję jakieś 300 sadzonek, więc skąd narwę tyle gałęzi. Jeżeli mógłby mi ktoś podesłać informację gdzie można kupić sadzonki topoli i wierzby bardzo proszę o kontakt.

Jestem w posiadaniu sadzonek (samosiejek) topoli.
Rosną jako potężne drzewa. Tylko o wykopanie i transport musisz się sam postarać. :-)
dawid
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Wróć do Liściaste Drzewa, Krzewy i Krzewinki Ozdobne