Ziemiórki w storczykach

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.

Ziemiórki w storczykach

Postautor: Jola D » 2018-06-29, 23:03

Witam.
Mam atak ziemiórek.Chcę zastosować środek Polysect 005 SL.Nie bardzo rozumiem wskazan producenta odnosnie roztworu,ktory musze zrobić.Do oprysku w ogrodzie(np.mszyca, tarcznik) 10ml na 1 L.wody.A do podlania doglebowo ( w domu) na ziemiórki - 6ml w 100 ml.wody na 1 L podłoża. Aż taka różnica w steżeniu? 100 ml wody to niecałe pół szklanki. Trochę sie boję ,ze popalę roślinę.A moze ja czegoś nie rozumiem? Czy ktoś działał tym środkiem,a jeśli tak to jakie stosowaliscie steżenie? Chcę namoczyć swoje storczyki,a nie opryskiwać.To dziadostwo siedzi w korze ;(
Jola D
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Re: Ziemiórki w storczykach

Postautor: Merghen » 2018-06-30, 08:28

Po co od razu podlewać środkiem, wystarczy przesuszyć podłoże(bez względu na to czy jest to kora czy np. keramzyt). Jeśli jest to Phalaenopsis to nic się nie stanie jeśli trochę postoi w suchym podłożu, jeśli inny, z pseudobulwami, to też nie zaszkodzi przesuszyć podłoże bo one tam mają zmagazynowaną m.in. wodę. Widocznie podlewasz za często i podłoże nie może przeschnąć i dlatego są ziemiórki.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Re: Ziemiórki w storczykach

Postautor: malina » 2018-07-01, 09:21

To co wyczytałam - przesuszenie ziemi pogarsza sprawę ponieważ młode larwy szukają pożywienia i atakują korzenie roślin , może to przyczynić się do zniszczenia rośliny .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Wróć do Storczyki