MALWY - żółte jajeczka na liściach : Byliny, Rośliny Cebulowe, Rośliny jednoroczne i dwuletnie

MALWY - żółte jajeczka na liściach

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.

MALWY - żółte jajeczka na liściach

Postautor: ANTONI_JERZY » 2018-05-25, 09:07

Obejrzyjcie proszę zdjęcie. Co to może być i jak je zwalczać. Na ochronie kwiatów niestety się nie znam.
Załączniki
Malwa z jajeczkami.JPG
Zdjęcie zrobione po południu. Przepraszam za jego jakość.
ANTONI_JERZY
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Re: MALWY - żółte jajeczka na liściach

Postautor: rafaloku » 2018-05-25, 20:54

Wydaje mi się, że to choroba grzybowa - rdza malwy. Należy usunąć porażone liście i całe rośliny opryskać środkiem grzybobójczym, np. Topsin M 500 SC. Proponuję stosować naprzemiennie ze środkiem niechemicznym Biosept Active, który wzmacnia rośliny. Pryskać Topsinem, za 7 dni Bioseptem, za 7 dni Topsinem i tak na zmianę kilka razy, aż do skutku.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator

Postautor: malina » 2018-05-26, 10:29

Na 100% jest to rdza , miałam malwy porażone tą rdzą , ale nie chcę nikogo dobijać malwa raz porażona pomimo oprysków i niby ustąpienia choroby zawsze będzie miała skłonności do powrotu porażenia . Po przekwitnięciu wyrwać z korzeniami , ziemię odkazić , jeżeli są nowe młode siewki obok te należy opryskać i zadbać by nie było na liściach rdzy , one zakwitną dopiero na drugi rok . Mam to sprawdzone w dwóch ogrodach , może ktoś ma inny pomysł lub skuteczną metodę , powodzenia .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Danka » 2018-05-26, 20:37

Potwierdzam słowa Haliny. Malw się pozbyłam, a z rdzą walczyłam długo. Zaatakowała co jej uległo :-(
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Petrus » 2018-05-30, 06:52

Niestety malwy często łapią rdzę, jej występowanie powoduje też nadmiernie wysychajaca gleba. Dlatego malwy musza mieć stale wilgotne podłoże, nie narażone na przesychanie.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zapraszam na moją stronę:
ogrodypetrusa.pl | Wszystko o trawach ozdobnych | Projektowanie i wykonanie ogrodów | Doradztwo ogrodnicze |
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert

Wróć do Byliny, Rośliny Cebulowe, Rośliny jednoroczne i dwuletnie