Taras zielony na stropie garażu tzw. dach odwrócony

Jeżeli właśnie dołączasz do naszego forum i nie wiesz gdzie napisać pierwszy post, zrób to tutaj! Chętnie się z Tobą przywitamy :-)

Taras zielony na stropie garażu tzw. dach odwrócony

Postautor: Myszka » 2018-05-10, 12:53

Dzień dobry :)
Proszę o poradę odnośnie nasadzeń na tarasie zielonym na na stropie garażu. Dodam, że mam "wielkie plany" ;) czyli nie chcę typowych roślin, które sadzi się na dachu odwróconym. Właśnie robimy nawodnienie. W planach jest dosypanie grubszej warstwy ziemi (obecnie wynosi ona ok 24 cm). Część terenu planuję obsadzić trawami ozdobnymi oraz roślinami typu: perovskia, rozchodnik okazały, werbena patagońska, wilczomlecz, gipsówka i inne łąkowe. Tak aby dały efekt kolorowego chaosu, barwnych plam na posypce żwirowej. Czy ten pomysł ma szansę na udany efekt końcowy?
Drugi pomysł jest jeszcze bardziej trudny do realizacji. Chciałabym posadzić ciąg krzewów, które stworzą coś w rodzaju mini labiryntów. Jaka potrzebna jest grubość warstwy ziemi aby posadzone krzewy miały szansę rosnąć. Myślałam o dereniu białym, berberysach, pęcherznicy, trzmielinie, tamaryszku, rokitniku, ogniku lub innych, najlepiej o płytkim systemie korzeniowym.
Moje pytanie: czy to się uda? :przestraszony: Może jakieś fachowe podpowiedzi? :-D
Myszka
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Re: Taras zielony na stropie garażu tzw. dach odwrócony

Postautor: Krysia » 2018-05-10, 20:11

Proszę zacząć od czegoś prostego. Rozchodniki, wilczomlecz i inne łąkowe. Będzie ładnie, a roślinki nie są kłopotliwe. Tamaryszek ma korzeń palowy, trzeba dużą donicę, mnie na tarasie przemarzł .Pomysł z labiryntami raczej dla znawców roślin, za trudny na początek. Pozdrawiam serdecznie :).
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Re: Taras zielony na stropie garażu tzw. dach odwrócony

Postautor: Danka » 2018-05-10, 21:05

Krzewy, które wymieniłas są duże czyli wysokie. Mam wątpliwości czy poradzą sobie na dachu. Jeżeli chcesz jakieś krzewy to raczej niskie. Ale może wypowie się jakiś fachowiec, bo ja piszę tylko z własnego ogródkowego doświadczenia.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Wróć do Jesteś nowy? Tutaj się przywitaj!