Re: ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2018-01-20, 02:45

Janinko , będę Ci kibicować z tymi begoniami , zarówno z przechowywanymi cebulami ,jak ze stale kwitnącymi.
Jak Ci się uda , to napisz jak to zrobiłaś :hyhy: . Ładnie kwitły w lecie. U mnie stale kwitnące przeżywają zimę ( w zimie obumierają zazwyczaj wszystkie liście) , żeby od początku ,od korzeni wypuścić listki. Bulw nie przechowuję ,bo latem w większości chorują.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Wiki » 2018-01-27, 18:36

:)

Bardzo lubię begonie, chociaż nigdy ich nie miałam,ani w ogródku ani na balkonie. Wydająi się trudne w utrzymaniu.
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: wasilewska101 » 2018-02-02, 21:30

Sprawdziłam kwiaty w piwnicy ,dalie i mieczyki ładnie się przechowują m inne tez ale begonie stale kwitnące padły . Może jakby rosły w doniczkach może by przetrwały . Jednak nie ma co się smucić mam już posiane nowe begonie , niecierpki i petunie .Na więcej nie mam miejsca na oknie i będę siać w szklarni gdy się trochę ociepli ..

siewy.jpg

Udało mi się kupić begonię bulwiastą za trzy zł ..

begonia.jpg

i białe hiacynty które już przekwitają .

hiacynty.jpg

Wiosnazalia.jpg

trochę Adaś poprzestawiał telefon i wyszło za ciemno

oraz azalię która dostałam na dzień babci .

Na dworze ciepło , przebiśniegi już na wierzchu a i krokusy i tulipany też wyłażą z ziemi .. Aby tylko teraz nie wrócił nróz bo znowu dużo pączków może przemarznąć bo już zaczynają rosnąć ,szczególnie na hortensjach ..
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Bettiw » 2018-02-04, 00:34

Begonie stale kwitnące nie wytrzymały pewnie dlatego że to jednoroczne, chociaż niektóre chociaż sprzedawane jako jednoroczne, to dają radę parę lat, wiec warto próbować.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Wiki » 2018-02-05, 17:30

:)

U Ciebie widzę już przygotowania do wiosny. :) Muszę i ja pomyśleć o tym. :)
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2018-02-11, 00:23

Miło ,że wnuki pamiętają o Dniu Babci ,tutaj we Włoszek nie ma takiego święta ,ani Dnia Dziecka.
Zawsze miałam ochotę spróbować przechować w domu begonię stale kwitnące,ale w tym roku w doniczce ,na stoliku balkonowym ,jedna kwitła mizernym kwiatkiem przez całą zimę .Większość krzaczków zostało z całymi ,zielonymi liśćmi ,pod koniec zimy skróciłam je , a te na barierce ,dopiero teraz puszczają listki.Może w Polsce w osłoniętym miejscu ,przykryte agrowłókniną ,też mogłyby wypuścić listki na wiosnę ? U mnie , te które zostawię na zimę , wiosną są dużo ładniejsze niż te kupne .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Bettiw » 2018-02-11, 23:46

No widzisz Gosiu to cenna rada, czasem te jednoroczne potrafią dwa i trzy lata rosnąć, tak miałam z lwią paszczą, którąa wcześniej na jesieni usuwałam do czasu i okazało się że dobrze przezimowała w mrozach i na wiosnę pięknie puściła listki, może i warto spróbować przezimować razem z pelargoniami.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: wasilewska101 » 2018-02-16, 15:43

Na dworze zima a na oknie wschodzą już petunie i niecierpki ,Może trochę za szybko bo nie będę miała ich gdzie pikować .. Może jednak do świąt tak szybko nie urosną a później albo do szklarni albo muszę postawić stół pod okno aby flance miały widno ..Na razie jeszcze nie kupuję cebulek begonii bo u nas nie ma a do ogrodnika córka nie chce mnie podwieźć ..W tym roku nastawiłam się na zwisające bo o dużych kwiatach mam kilka tylko jestem ciekawa jak się przetrzymają . Na razie stoją w piwnicy i czekają cieplejszych dni .. Jeszcze miesiąc a będzie można już pomału uprawiać gimnastykę ogrodową..

Czekam na poduchy floksów i pszoniaka..

czerwone floksy.jpg

poduchy białych floksów.jpg

III skalniak.jpg

W tym roku dosieję żagwinu bo mi wypadł albo wydziabałam.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: gracha » 2018-02-18, 11:18

Witam , wiosenne roślinne zmagania już rozpoczętę ,moje jeszcze w szczerym polu,na parapetach wysiewam pomidory ,paprykę,ogórki,cukinię ,a z kwiatków lobelię ,na więcej nie mam miejsca,pozdrawiam :-)
gracha
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca

Poprzednia

Wróć do Oto mój piękny ogród!