Ciasta, ciasteczka i inne słodkości

Czyli o tym jak plony z działki wykorzystać w kuchni

Re: Ciasta, ciasteczka i inne słodkości

Postautor: malina » 2017-12-19, 09:50

Sylwia,Gosia pisze:Kochane dziewczyny i chłopaki !
Potrzebuję sprawdzony przepis na bardzo dobre kruche ciasto , na spód do sernika świątecznego . Mam kilka przepisów ,nawet jeden bardzo dobry , gdzie głownie , w miejsce mąki daję mielone migdały lub orzechy , ale tym razem muszę zrobić dużo serników , z 2 kg sera co najmniej , więc szukam jakiegoś nowego ,wypróbowanego przez innych przepisu . Będę wdzięczna za pomoc :hyhy: .

Gosiu sprawdzony przepis innego nie piekę , gdzieś wyżej powinien być ten sernik
Podaję tylko na ciasto kruche : 2 szklanki mąki pszennej / ja daję tortową/
3 żółtka ,1/2 i trochę margaryny, 1/2 szklanki cukru pudru, 1 łyżeczka pr. do pieczenia , szcz. soli . Wszystko siekamy później szybko zarabiamy by nie ogrzewać ciasta bo przestaje być kruche . Jeżeli nie chce się zwinąć w całość , dodaję łyżkę gęstej śmietany .Dzielę na 2 części - jedną na spód /trochę podpiekam tak z 10 min. / a drugą rozwałkuję i wycinam foremką do ciastek gwiazdki lub kwiatki i układam na ser , lub paski i robię kratkę . Powodzenia
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Ogród Maliny
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-12-19, 23:01

Kochana ,niezawodna Halinko ! dzięęęęęki ! :serce: :serce: :serce:

Biorę już długopis i zapisuję :-D , ja też nie raz wycinałam na górę kwiatki lub listki ,może uda się tym razem jakąś choinkę :hyhy: . Kiedyś ciasto miałam takie klejące ,choć po upieczeniu dobre , że tych ozdóbek nie udało mi się wyciąć .
Mam coś na kształt pieczątki , która wyciska kwiatki , pod warunkiem ,że ciasto ma odpowiednią konsystencję ,inaczej nie da się odlepić od foremki :lol: . Na pewno będzie dobre .
Dobrze zrozumiałam ? , przed wylaniem masy serowej , podpiekasz przez 10 minut sam spód , po czym wylewasz masę serową ?

Pozdrawiam serdecznie :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: malina » 2017-12-20, 09:21

Gosiu , jak będziesz w Polsce kup sobie zestaw foremek aluminiowych lub plastikowych do ciastek świątecznych . Spód podpiekam , bo piekarnik córki nie piecze dobrze środka ciasta , natomiast mój piekł równomiernie i nie podpiekałam tylko wylewałam na surowe , ale dla pewności podpiec .
To ciasto serowe z mojego przepisu jest bardzo rzadkie , ale po upieczeniu jest pulchne , śmietankę 30% nie wlewam tylko najpierw ubijam na bitą śmietanę i wmieszam w ser . Powodzenia :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Ogród Maliny
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-12-20, 22:10

Dzięki Halinko ! :) Przypomniałaś mi ,że mam takie foremki metalowe ,właśnie do ciastek , niektóre w formie gwiazdek ,te na pewno nie będą się przyklejać do ciasta ,zapomniałam o nich ,a te pieczątki z kwiatkami ,to moje ostatnie nabytki :lol: .
A śmietanki kremówki nie daję ,w przepisie mam masło ,ale daję go mniej , gdy ser jest tłusty i kremowy . Mój sernik też wychodzi dość puszysty , bo do polskiego sera ( mam zamrożony ,bardzo dobrze się przechowuje ) dodaję taki lekki ,gęściejszy trochę od homogenizowanego ,jedyny jaki się tu nadaje i oczywiście piana ubita na sztywno .Beata mówi , że mój robię dobry ,polski sernik , a to jej ulubione ciasto , chociaż nie jest wyrocznią , sama nie piecze :lol: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Poprzednia

Wróć do Kącik smakosza