Kilka kwiatków w domu bez parapetów.

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.

Re: Kilka kwiatków w domu bez parapetów.

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-06-05, 01:44

Dzięki Danusiu i Halinko :) . Miło byłoby ,gdyby zakwitła , nie jest okazem zdrowia , bujała często w górę i dlatego ją podcinałam wiele razy .Widziałam u ogrodnika ,że powinna mieć bardziej zwarty pokrój i widziałam też jej drobniutkie kwiatki , chciałabym żeby kwitła , ale przynajmniej niech nie choruje .Wystawiałam ją na balkon w tamtym roku , może znajdę i w tym jakieś zdrowe miejsce dla niej.

Halinko , z moich doświadczeń wynika , że ona dość skutecznie pomaga w odganianiu komarów . I pomyśleć ,że kiedyś nie lubiłam jej zapachu , a teraz to nawet bardzo :-D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: basia71 » 2017-07-08, 15:31

Moja Yuka też jest piękna, stoi na podłodze w dużym pokoju, pięknie ozdabia mój pokój :)
basia71
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-10-10, 02:06

Nie było mnie tutaj ,nie mogłam odpowiedzieć ,ale jukę chętnie zobaczę , jeśli Basiu , będziesz miała ochotę pokazać.

DSC_1533.JPG
Wczorajszy zakup . W moim rodzinnym domu ,mieliśmy dużo tych paproci - uwielbiam je ,chociaż tutaj kiedyś uprawiałam bez powodzenia .Moja mama mówiła ,że to paprocie królewskie .

Ma mnóstwo malutkich roślinek , strasznie tam ciasno ,powinnam chyba przesadzić ?
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-10-10, 13:09

Piotrusiu, mój wiąz drobnolistny chyba jest do wyrzucenia ,ciągle opadały mu listki i ciągle go reanimowałam , a już ostatecznie po moim wyjeździe do Polski ,zakończył chyba swój żywot.Może gdybym go od razu przesadziła ...No cóż prezent od dzieci ,zostanie ładna doniczka :/ . Moja pachnąca pelargonia ,mimo moich zabiegów i wyszukiwania dobrego miejsca ( jest jeszcze na balkonie ) też nie jest okazem zdrowia .Nawet będąc wiosną na stanowisku słonecznym ,przy szybie , nie ma silnego ,zwartego pokroju ,jak te u ogrodnika ,które widziałam , co i raz ma szaro-brązowe plamy na liściach ,jakby jakiś grzyb , o kwitnieniu nie marzę . Może zetnę do 15 cm , albo pobiorę najzdrowszą szczepkę, a może nie warto ...? ale ten cytrynowy ,orzeźwiający zapach .... :oczami:
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Petrus » 2017-10-10, 20:31

no tak wiązy bonsai są bardzo himeryczne i pomimo reanimacji i prawidłowej pielęgnacji czasem mogą po jednym zaniechaniu usychac lub obumrzec. Ja ze swoim też miałem podobnie, raz pięknie rósł a potem opadały liście i zamierał i tak w koło. Pelargonie przytnij, jak ma siłę rosnąc to się rozkrzewi. Jeżeli jest wyczerpana to i tak prędzej czy później obumrze. Warto jej przygotować przepuszczalne podłoże bo jest wrażliwa na nadmierną wilgoć w glebie. Dobrze rośnie regularnie podlewana biohumusem. :hyhy:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zapraszam na moją stronę:
ogrodypetrusa.pl | Wszystko o trawach ozdobnych | Projektowanie i wykonanie ogrodów | Doradztwo ogrodnicze |
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-10-12, 14:21

Dzięki Piotrusiu :) , pelargonia była przycinana wiele razy ,a jak krótko ją ściąć? Biohumusa ,niestety nie przytargam z Polski ,choćbym chciała :( .
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Poprzednia

Wróć do Uprawa roślin doniczkowych w mieszkaniach