Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Postautor: Krysia » 2017-10-05, 13:35

Ania to dobra dziewczyna :-D . Ten szczawik fioletowy u nas rośnie w domach, na parapetach. Chyba raczej nie w pełnym słońcu. A tego poniżej miałam na balkonie i było mu za ciepło, listki miał oklapłe. On nie zwisa. Wiem, że rośnie w ogrodach i tam mu dobrze. Jeśli znajdę takie szyszeczki w mojej doniczce z tym szczawikiem w brązowym kolorku z żółtymi kwiatuszkami, to dam Ci Gosiu znać. Dziś ścinałam ołowniki i nie płaczę :-( , muszę być twarda :-> . Dobrego dnia :)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-10-05, 14:22

Dzięki Krysiu za wszystkie informacje ,z Ciebie też dobra kobita . Jak nie zwisa ,to nie mam za bardzo miejsca na niego i nie będę zawracać ani głowy ,ale Tobie Krysiu też :hyhy: .Pewnie wysieje się ten mój co go wyrwałam sprzed domu ,on ma takie podłużne ,zielone torebki nasienne,które jak są dojrzałe to przy dotyku " strzelają "nasionami .Czy Twój też tak się zachowuje ? Robi to na mnie odstraszające wrażenie :orany: .

Szkoda i mnie Twoich ołowników .a dlaczego Krysiu ,one z tymi kwiatkami nie mogłyby stać na korytarzu aż przekwitną ?Potem mogłabyś je ściąć .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Krysia » 2017-10-05, 14:39

Gosiulka, mój nie strzela :lol: .
Klatki by brakło, hahaha, a sąsiedzi jakoś muszą wchodzić do mieszkania :lol: , chociaż bardzo dobrzy z nich ludzie, to jednak nie chcę im robić kłopotu. Tego ołownika wyrzuciłam 4 duże worki na śmieci. On był w kącie i zarósł dużą kratkę, oplątując się w nią. Musiałam ciąć , tak na wysokość to miał 2,5 metra, szerokość też spora.
Jutro psianka, ona jest największa i będzie na klatce.
Wyrzuciłam też tę białą i fajną begonię. Może w przyszłym roku też mi się taka trafi.
Do szczawika jeszcze nie dotarłam, ale sprawdzę. Pojęcia nie miałam, że on ma szyszeczki. :->
Miłego dnia Gosiu :)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-10-05, 22:38

No nie wiem czy nasze mają szyszeczki , jak go wyrywałam nic takiego nie widziałam. Dziwne ,że Twój nie" strzela" :orany: , nasze szczawiki wyglądają na takie same ,jedynie kolor je różni ,przynajmniej tak myślałam.Zrobię fotki tym podłużnym torebkom z nasionami i Ci pokażę .

Krysiu, ale przecież begonia mogła stać w domu na parapecie na przykład ,szkoda ,że wyrzuciłaś .Ja dopóki mają kwiatki i mróz nie chwyci ,nie mam sumienia wyrzucać, jedynie portulakę wcześniej wyrzucam ,bo w pochmurne dni większość nie otwiera kwiatków.
Ooooj Krysiu,tak mi żąl Twoich kwiatków :( . Czy ołownik ,po cięciu zostaje w domu ,czy też idzie na korytarz ? Prawdziwe olbrzymy !

Od wczoraj nie tknęłam palcem ani w domu ,ani na balkonie ,bo ból mnie zablokował , dzisiaj po masażu syna i Voltarenie ,troszkę puściło :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-10-06, 01:57

DSC_1464.JPG
Przekwitająca gazania zmieniła białe tło na żółte.
DSC_1469.JPG
Jeszcze na początku września ,ten kącik był zupełnie zielony .
DSC_1468.JPG
Po prawej srtonie widać malutki, biały w różowe ciapki, kwiatek pelargonii ,która przez lato nie kwitła.
DSC_1467.JPG
Ta ma żółte tło i różowe, ciemne paseczki.
DSC_1463.JPG
DSC_1458.JPG
Lantana wyrosła w olbrzymi krzak ,obok begonia stale kwitnąca dla porównania.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Krysia » 2017-10-06, 08:50

Lantana imponująca. Jak zechcesz, to możesz trochę przyciąć, ja tak robiłam zawsze jesienią.
Wczoraj moją wyrzuciłam. Na wiosnę zdrowa sadzonka kosztuje 5 zł. Muszę mieć priorytety i zostawiam to, czego nie mogę kupić, bugenwille, passiflory, ołowniki. Bardzo fajnie rosła u mnie plumeria na balkonie, miała śliczne, zielone liście. Gdy ją włożyłam do mieszkania, to się obraziła :lol: . Na zewnątrz nie mogła zostać, bo jest zimno, a to kwiat z Hawajów.
Begonia miała już pożółkłe listki i to był metr kwiecia, z parapetu dosięgałby podłogi, nie byłoby miejsca na firankę. Myślę, że przy kaloryferach szybko kwiaty by opadły. A parapety mam na full zajęte :lol: Porobiłam szczepki pelargonii, ale to chyba nie ten czas, by się przyjęły. U nas po tej wichurze zimny wiatr i deszcz.
Zdróweczka Ci życzę, ja też często smaruję się Voltarenem :-) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-10-06, 20:02

Dzięki Krysiu , również Cię pozdrawiam.
Lantanę mam już trzeci rok i zawsze na jesieni trochę ,a nawet więcej bo jakieś 10 cm u podstawy podcinam ,bo i tak gubi liście. Ona siedzi w tej dużej ,betonowej donicy ,wkomponowanej w ogrodzenie balkonu i jej nie ruszam. Gdyby nie przeżywała zimę ,nie wnosiłabym do domu ,bo nie mam gdzie.U nas najmniejsza kosztuje około 3 euro.
Pewnie ,masz rację są priorytety i wszystkiego nie można mieć .Lecę na spotkanie OwDŚ. , trzymaj się ciepło mimo pogody :-D .

Ps. Pomidorki chyba nie dojrzeją wszystkie , nawet u mnie :/ .
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-10-06, 20:02

Dzięki Krysiu , również Cię pozdrawiam.
Lantanę mam już trzeci rok i zawsze na jesieni trochę ,a nawet więcej bo jakieś 10 cm u podstawy podcinam ,bo i tak gubi liście. Ona siedzi w tej dużej ,betonowej donicy ,wkomponowanej w ogrodzenie balkonu i jej nie ruszam. Gdyby nie przeżywała zimę ,nie wnosiłabym do domu ,bo nie mam gdzie.U nas najmniejsza kosztuje około 3 euro.
Pewnie ,masz rację są priorytety i wszystkiego nie można mieć .Lecę na spotkanie OwDŚ. , trzymaj się ciepło mimo pogody :-D .

Ps. Pomidorki chyba nie dojrzeją wszystkie , nawet u mnie :/ .
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: tadek » 2017-10-06, 20:53

.
Zazdroszczę Tobie Gosiuuu, ciepła na dworze. Widać je za zamieszczonych fotografiach.
W Poznaniu jest w tej chwili +7 C. :/
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-10-08, 01:26

Brrrr ...Tadziu ,to faktycznie zimno. U mnie dzisiaj na zimniejszym balkonie w cieniu termometr pokazywał 22 stopnie , a na południowym balkonie ,w słońcu było dużo więcej ,aż się spociłam :mrgreen: , ale i tak większość ludzi nosi lekkie kurtki .
Na balkonie zlikwidowałam 2 krzaczki dziwaczków ,nawet nie zbieram nasion ,bo i tak się za dużo wysiewa ,tylko wtedy często nie wiadomo jaki kolor rośnie .W wolne miejsca powsadzałam bratki ,a także do misy , na stolik.Oparłam się pokusie ,żeby kupić cyklameny , choć nie było łatwo :mrgreen: .
Miłej niedzieli wszystkim życzę :) .
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Elzbieta M » 2017-10-08, 17:44

Witaj Gosiu - bardzo kolorowy i zadbany masz swój balkonik. Podobają mi sie gazanie w paseczki - szkoda , że one są jednoroczne , nie odradzają sie same po zimie.
Odnośnie begonii - moja zakwitła późno, ale jest piękna - szkopda mi było zostawiać ją na wsi , przywiozłam ze sobą . Jest teraz ozdobą pokoju - zobaczę , jak sobie poradzi w tych innych warunkach
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-10-08, 17:54

Miło ,że mnie odwiedziłaś Elu :) , pewnie ,że szkoda zostawiać begonii na wsi ,jeszcze trochę nacieszą Twoje oczy w domu. A te stale kwitnące ,podobno można uprawiać w domu jako kwiatek do mieszkania .Mam taką encyklopedię (starą) kieszonkową o roślinkach w mieszkaniu i tam to wyczytałam ,ale nie wiem jak w przypadku begonii bulwiastych.
Elu ,gazanie tutaj zimują na dworze .To informacje od doświadczonej pani ogrodnik , gdzie kupuję kwiatki ,a i sama wypróbowałam .Z tamtego roku mam żółtą gazanię , te w paseczki mam pierwszy raz ,są z tego roku . Mają jednak minus ,że oglądam kwiatki kiedy jest słoneczko ,w pochmurną pogodę są zamknięte ,bardziej niż niektóre moje portulaki , i wtedy jest pustawo na balkonie :/ .
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Danka » 2017-10-08, 21:25

22 stopnie :-o to tylko zazdrościć :hyhy: U mnie po nocach 10 stopni.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-10-10, 04:16

DSC_1480.JPG
Tą żółtą portulakę wsadziłam ,żeby wypełnić miejsce ,po powrocie do domu.Niemrawo kwitła pod markizą, od jakiegoś czasu odżyła ,bo markizy są w górze i ma słońce.
DSC_1484.JPG
DSC_1510.JPG
DSC_1503.JPG
Z tamtego roku , została mi jedna roślinka majeranku ,ona też odżyła po lecie.
DSC_1505.JPG
A jednak ma pąki !!! ,nie mogę się doczekać kiedy zakwitnie.
DSC_1483.JPG
Gdzie się dało ,wsadzałam bratki.
DSC_1476.JPG
Tu przesunęłam beonię stale kwitnącą i znalazło się miejsce na tego bratka.
DSC_1472.JPG
Tu też znalazło się wolne miejsce na bratki.
Załączniki
DSC_1486.JPG
Dojrzało 8 pomidorków,ale i tak dobrze/
DSC_1508.JPG
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Wiki » 2017-10-13, 18:49

:)

Gosiu, Twój balkon tak kwitnący jakby wiosną była!!! Napatrzeć się nie mogę. :)
Wiki
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

PoprzedniaNastępna

Wróć do Balkony i tarasy, ogrody zimowe i oranżerie