narzedzia ogrodowe : Uprawa warzyw

narzedzia ogrodowe

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw

narzedzia ogrodowe

Postautor: wacek » 2017-09-24, 12:31

Witam, liczę na poradę dla mało doświadczonego użytkownika ogrodu. W tym roku przeprowadziliśmy się na swoje, mamy kawałek ogrodu, w którym chcielibyśmy posadzić ziemniaki, marchew itp. Część zajmie szklarnia, posadzone już są krzaki malin, drzewka. Czy przed zimą warto przekopać ziemię z myślą o przyszłorocznym sadzeniu? sprzętu żadnego oprócz łopaty, motyczki i tego typu rzeczy nie posiadam, warto zainwestować w glebogryzarkę?
wacek
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Re: narzedzia ogrodowe

Postautor: Petrus » 2017-09-24, 19:50

Masz może zdjęcia tego terenu? Glebę pod warzywnik można przekopać zasilając ją w obornik czy inny nawóz. Na pewno pozwoli to na szybki start warzywom, które posiejecie lub posadzicie na następny rok. Zalezy jaką macie powierzchnię tego warzywnika, bo na zbyt małym kawałku to szkoda kupować glebogryzarkę. Aczkolwiek glwbogryzarką można fajnie spulchnić sobie glebe i jest na pewno przydatnym narzędziem.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zapraszam na moją stronę:
ogrodypetrusa.pl | Wszystko o trawach ozdobnych | Projektowanie i wykonanie ogrodów | Doradztwo ogrodnicze |
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert

Re: narzedzia ogrodowe

Postautor: Bobej » 2017-09-27, 14:42

Jeśli nie masz chwastów uciążliwych typu perz, to Ja na Twoim miejscu czym szybciej przekopał warzywniak poprostu łopatą, rozgrabił i wysiał ozimine na poplon. Chyba że masz dostęp do obornika przekompostowanego albo kompostu, to bym dodał przekopując. Do wiosny spokój, a poplon zagłuszy niechciane chwasty. Wiosną skosić co wyrosło, dać troszke np mocznika do lepszego przerobienia nawozu zielonego i czekać pierwszych wysiewów czy to marchewki czy pietruszki.
Bobej
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Wróć do Uprawa warzyw