Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-06-14, 20:06

Dziewczyny , dziękuję za odwiedziny i miłe słowa :) :) .

Krysiu , tak to godecja ,bardzo je lubię bo to prawdziwe , letnie azalie ,szkoda tylko , że u mnie są na chwilę , chyba nie wytrzymują parnego gorąca .

Wioletko , moje balkony nie są takie wielkie , jak by się mogło wydawać , Krysia ma piękny , ustawny taras.
Jeden , od południa ma gdzieś 7 m długości ,ale tylko 1,15 szerokości , drugi od wschodu jest bardziej ustawny , bo ma 3m x 1,7 m , ale to balkon od sypialni, więc gości na niego nie zapraszam , żeby sobie w chłodzie zjeść obiadek czy kolację :) .
IMG_4035.JPG
IMG_4027.JPG
W godecji lubię też to , że ma wszystkie odcienie różu aż do bieli.
IMG_4056.JPG
IMG_4037.JPG
]
IMG_4038.JPG
Załączniki
IMG_4049.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: malina » 2017-06-15, 07:31

Gosiu , masz się czym pochwalić , zamiast obiadku czy kolacji mnie wystarczyła by dobra włoska kawka :hyhy: :D , smacznego Ci życzę w otoczeniu tych pięknych kwiatów :super:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Ogród Maliny
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Wiki » 2017-06-15, 10:54

Gosiu, jak Ty to robisz, że wszystkie kwiaty tak pięknie Ci kwitną na balkonie? Masz jakąś różdżkę zaczarowaną?
Czy mogłabyŚ zrobić fotkę całego balkonu ... tak z zewnątrz domu?
Wiki
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Postautor: alokazja7 » 2017-06-16, 21:58

:) Gosiu,wpadłam tak na krótko-wejdź na sklep Florini-jest tam w sprzedaży :wiciokrzew brawna:kolor pomarańczowy,cena-17.90.Kliknij na niego a dowiesz sie wszystkiego---pa,pa-wracam do sklepu/wirtualnie/-pozdrawiam. :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: wasilewska101 » 2017-06-17, 08:17

Pięknie ci wszystko kwitnie a moja godecja nie powschodziła tak jak i astry i inne kwiaty siane od razu na rabaty. Dobrze że te w doniczkach ładnie powschodziły , teraz flancuję lobellę bo ładnie powschodziła w obu donicach , przynajmniej nią zapełnię puste miejsca po cebulowych i aksamitkami ..
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Wiki » 2017-06-17, 19:52

Ja zwykle też puste miejsca zapełniam aksamitkami, ale i aksamitki słabo mi w tym roku powschodziły. :)
Wiki
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Postautor: alokazja7 » 2017-06-18, 19:41

:) Dostałam oczopląsów od Twoich balkonowych skarbów-jakie masz zdrowe roslinki.Pisałam wcześniej o wiciokrzewie Brawna,ale jest jeszcze inny -wiciokrzew przewiercien/tylko nie wiem gdzie byś go dostała/-pozdrawiam serdecznie. :) :) :)
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-06-18, 22:37

Dziękuję Kochani za odwiedziny i miłe słowa :) /

Halinko, na włoską kawusię zaprosiłabym Cię do kawiarni , bo nie pijam kawy :mrgreen: , ale herbatkę chętnie wypiłabym w Twoim towarzystwie na balkonie :hyhy: .

Wiki , pokazuję pojedyncze kwiatki , nie tylko dlatego ,że z bliska widać jakie są piękne , ale też i dlatego , że na razie nie kwitną gromadnie i z zewnątrz widać naprawdę niewiele . Nawet moje wysokie krzaki ledwo widać :hyhy:
Na razie mam misz-masz i zielony busz na balkonach , jak da się coś więcej pokazać -pokażę :hyhy: .

Dzięki Cecylio za informacje i nazwy wiciokrzewów :) , na razie to tylko marzenia , ale przeanalizuję za i przeciw i pomyślę na drugi rok . Wiesz , że brzydkich i chorych kwiatków nie pokazujemy , a na fotce i tak wychodzą zawsze lepiej niż w rzeczywistości :mrgreen: .

Janinko , ja swoje dziury , po roślinkach ,które wypadły , albo się nie sprawdziły , zatykam dziwaczkami , bo one chciane , nie chciane i tak się wysiewają i prawie nie chorują . Zdziwiłam się , że wysiewasz i sadzisz lobelię na swoich piaskach , u mnie ,mimo , że ją uwielbiam ,jest dość kapryśna. I pomyśleć ,że kiedyś , na tym samym balkonie kwitła mi do Wigilii Bożego Narodzenia . Chyba zmieniła się aura pogodowa :/ .
IMG_4121.JPG
Zaryzykuję i pokażę specjalnie dla Wiki , mój zielony busz.
IMG_4087.JPG
Maciejka - chciałam , żeby mi słodko pachniała , a ona w tym roku jest bezzapachowa i na dodatek niektóre kwiatki maja kolor cytrynowy (inne tradycyjnie różowe).
IMG_4137.JPG
IMG_4156.JPG
Kwitnie szałwia - samosiejka .
IMG_4193.JPG
Inny bałaganik .
IMG_4107.JPG
IMG_4175.JPG
Kwitnie pomarańczowa gazania.
IMG_4006.JPG
IMG_4171.JPG
Dużo listków , na razie kilka kwiatków.
IMG_4164.JPG
Wysiane portulaki okazały się do tej pory różowymi i pomarańczowymi , żółtych jak dotąd nie ma.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Krysia » 2017-06-18, 22:48

Pięknie Gosiu. Lantany cudne :-D . Wszystkie roślinki prezentują się znakomicie. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-06-18, 22:56

IMG_4183.JPG
Zakwitł pierwszy kwiatek oleandra , o kolorze kości słoniowej . Mam nadzieję , że nie ostatni.
IMG_4188.JPG
IMG_4127.JPG
Zakwitła strzępiasta begonia. Krysiu , chyba nie zobaczymy ani jednej łososiowej , z trzech wsadzonych łososiowych , do tej pory jest jedna żółta i biała. Dzięki Krysiu i również ciepło pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Wiki » 2017-06-18, 23:41

Gosiu, dziękuje za fotkę ogólnego widoku balkonu. :) O to mi chodziło żeby zobaczyć ten zielony busz. Pięknie to wygląda. Kwiaty z bliska też bardzo lubię oglądać. :-)
Wiki
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-06-18, 23:56

Wiki , właśnie zachwycałam się u Ciebie cudnymi ,pnącymi różami :-D . To co pokazałam to tylko mała część , reszta nie za bardzo nadaje się do pokazania :lol: . Musiałam posadzić w tym roku więcej zwykłych begonii stale kwitnących i portulak wiszących , bo za niedługo wyjeżdżam ,jak już pisałam i wiem , że wiele z tych roślinek padnie , więc za bardzo się nie rozpędzałam w swoich zakupach , choć i tak , nawet nie graniczyło to z rozsądkiem :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Wiki » 2017-06-19, 09:27

Gosiu Twój balkon jest piękny i z bliska i z daleka.. Masz na swoim balkonie więcej kwiatów niż ja w ogródku :)
Pozdrawiqam i życzę miłego wypoczynku.:)
... i żebyś po powrocie zastała swoje roślinki w takim stanie jak je zostawiłaś, a nawet piękniejsze.
Wiki
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Postautor: Danka » 2017-06-19, 11:05

Gosiu mimo twojego niezadowolenia balkon dobrze kwiatowo się prezentuje :mrgreen:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: wasilewska101 » 2017-06-19, 14:15

Też mam sporo dziwaczków ale na razie jeszcze w doniczkach ,czekam na deszcz , Podoba mi się lantana chętnie ją dokupię jak spotkam . Mójoleander ma dużo pączków ale pewnie zakwitnie dopiero w lipcu bo długo było zimno i nie bałam się go wystawić na podwórko ..
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

PoprzedniaNastępna

Wróć do Balkony i tarasy, ogrody zimowe i oranżerie