Warzywnik : Uprawa warzyw

Warzywnik

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw

Warzywnik

Postautor: junior2 » 2017-04-26, 14:53

Witam,
jakie podłoże byłoby najlepsze do skrzyń z warzywami i kwiatami?? Skrzynie są bez dna i mają 40 cm wysokości.
Z góry dziękuję za odpowiedź
junior2
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Re: Warzywnik

Postautor: Petrus » 2017-04-27, 18:05

Może być uniwersalna ziemia z dodatkiem ziemi gliniastej. Do tego można dodać obornik w granulkach (do skrzyni z warzywami). Do skrzyni z kwiatami może być podłoże do roślin balkonowych.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zapraszam na moją stronę:
ogrodypetrusa.pl | Wszystko o trawach ozdobnych | Projektowanie i wykonanie ogrodów | Doradztwo ogrodnicze |
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert

Re: Warzywnik

Postautor: Bobej » 2017-06-02, 10:52

Witaj. Ja poleciłbym ziemie warzywną powiedzmy Hollasu(taką używam w uprawie w pojemnikowej od kilku lat). Ziemie te bym wymieszał tylko z perlitem, żadnych więcej dodatków bym nie dodawał. Ziemia ta ma startową dawke nawozu ale w późniejszym etapie należałoby roślinki podkarmiać. Ja stosuje u siebie fertygacje, czyli połączenie podlewania z nawożeniem. Nie wiem jak u Ciebie z podejściem do nawozów ale to już sobie sama dobierzesz wg własnych upodobań. Ja stosuje różne kombinacje nawozowe od naturalnych z wodorostów, alg, guano po zwykły florovit do warzyw(ostatnio wypuścili fajny do papryk i pomidorów-musze zakupic). Powodzienia i obfitych plonów.
Bobej
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Wróć do Uprawa warzyw