Timoreks gold i septowital

Naturalne metody uprawy, biopreparaty, nawozy organiczne, ogród przyjazny dla ptaków i innych stworzeń.

Timoreks gold i septowital

Postautor: Rózana aleja » 2017-05-26, 14:45

Witam!

Wymienione w tytule tematu dwa preparaty ekologiczne zaleca w swojej ksiazce o tematyce ogrodniczej z dziennikarz telewizyjny Witold Czuksanow.Niestety z timoreksem jest problem na rynku.zamiennikiem moze byc Bioczos.Ciekawa jestem czy ktos z Państwa stosował/uje te preparaty w opryskach/podlewaniu ogórków i pomidorów?Podpowiem tylko dla tych co nie słyszeli, że jeden to wyciag z krzewu herbacianego a drugi to wyciag z grejpfruta.Ten temat delikatnie był poruszany na forum kilka lat temu lecz teraz nie widze zadnych wzmianek o stosowaniu tych preparatów?Septowital zakupiłam i zamierzam go stosowac.Może polecicie lepsze preparaty ekologiczne na choroby i szkodniki ?Dotychczas zastosowałam kilka dni temu kąpiel w drozdzach moim mizernym pomidorkom,oczywiscie o pokrzywie i innych zielskach :) obczytana jestem również.
Pozdrawiam

Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Helen Mirren

Wioletta S.
Awatar użytkownika
Rózana aleja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Re: Timoreks gold i septowital

Postautor: Danka » 2017-05-26, 22:12

Bioczos używałam do oprysków kwiatowych. Jest skuteczny ale przy zaawansowanych objawach wymaga częstszego użycia. Jest także Biosept z pestek grejpfruta. Bioczos jest z czosnku.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Wróć do Ekologia w ogrodzie