Kret na trawniku

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.

Kret na trawniku

Postautor: pericoo » 2017-04-07, 12:41

Witajcie,
piszę ponieważ mam problem. Mianowicie moją zmorą jest kret, który notorycznie przekopuje mój ogród a najczęściej konkretnie mój trawnik :oops: Szukałem trochę w internecie informacji jak w najlepszy sposób pozbyć się go i stwierdziłem, że siatka na krety to najlepsze wyjście. Niestety niedawno zmieniałem trawnik i szkoda go teraz niszczyć. Doczytałem również, że takową siatkę najlepiej zamontować na całej powierzchni. Możecie mi doradzić jakieś wasze sposoby na pozbycie się kreta ?? Gdzieś rzuciły mi się w oczy żywołapki i jakaś pułapka na gaz, ale nie mogę tego znaleźć. Z góry dziękuję za pomoc :)
pericoo
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Re: Kret na trawniku

Postautor: kajaja2 » 2017-04-07, 14:24

Cześć. Ja wypróbowałam nie typowy sposób zalewam wszystko wodą a później wlewam domestos do każdej dziury. sąsiad ostatnio mi dziękował. Trochę trzeba wlać tego domestosa.
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: tadek » 2017-04-07, 18:47

.
    Cytuję: z Poradnika Ogrodniczego :zawstydzony:
Krety i nornice są w ogrodzie szkodnikami, powodującymi wiele zniszczeń, takich jak kopce na rabatach i trawnikach, podziemne korytarze, podkopane i uszkodzone korzenie, bulwy i cebule roślin. Aby zniechęcić te zwierzęta do bywania w naszym ogrodzie warto posadzić rośliny odstraszające krety i nornice.
Jakie rośliny odstraszają krety, a jakie nornice. przeczytasz w artykule:

Rośliny odstraszające krety i nornice. :arrow:
Artykuł ten przedstawia 7 najlepszych roślin,
których krety i nornice zawsze unikają! :arrow:

Poradnik Ogrodniczy:
Pędraki w trawniku - zwalczanie, jaki środek na pędraki :arrow:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Petrus » 2017-04-08, 16:43

Nieżle sobie tym domestosem zakazisz glebe.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zapraszam na moją stronę:
ogrodypetrusa.pl | Wszystko o trawach ozdobnych | Projektowanie i wykonanie ogrodów | Doradztwo ogrodnicze |
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert

Postautor: jalapeno » 2017-06-21, 11:45

są takie odstraszacze, u nas pomogło
jalapeno
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Postautor: malina » 2017-06-21, 12:38

Ja kupiłam i założyłam 4 takie urządzenia do odstraszania i co i nic , koło odstraszaczy były kretowiny , różne środki chemiczne stosowałam , włosy psa , karbid , świece dymne - ile mnie to kosztowało nie powiem , niestety nie ma na krety mocnych , tylko......je polubić :kwasny:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Ogród Maliny
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Petrus » 2017-06-21, 21:52

Czasem warto je olać, zrobią kilka kopców i sobie pójdą. Im więcej odstraszaczy montujemy czy cudujemy z kopceniem itp tym kręcą się korytarzami i robią kolejne którymi uciekają przed tymi zadymionymi itd... ;) i potem mamy jeszcze gorsze rezultaty i widoki.
Pozdrawiam, Piotr.
ogrodypetrusa.pl | Wszystko o trawach ozdobnych | Projektowanie i wykonanie ogrodów | Doradztwo ogrodnicze |
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert

Postautor: Marcelina » 2017-10-12, 18:37

Szczerze? nie znam żadnego sposobu na pozbycie się kreta, który by się sprawdził :) kret jak się uprze na konkretne miejsce to koniec. Jedyne co pozostaje to spróbować go złapać i przewieźć gdzieś indziej. Pamiętajmy przede wszystkim, że krety są pod ochroną i nie wolno robić im krzywdy.
Awatar użytkownika
Marcelina
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Postautor: Petrus » 2017-10-14, 20:56

Krety szczególnie pojawiają się na glebach żyznych i zasobnych w dżdżownice czy inne drobne żyjątka glebowe, bo tym się żywią. Jak mamy taką glebe i mieszkamyu w pobliżu łąk czy polan to możemy spodziewać się kreta ale też nie koniecznie. Krety są objęte ochroną częściową ale na terenie działek, ogrodów, szkółek roślin czy szklarni nie są objęte ochroną ;)
Pozdrawiam, Piotr.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert

Wróć do Trawnik