Clarkia- problem młodych siewek .

Jak wyjątkowe, egzotyczne, kolekcjonerskie rośliny uzyskać z nasion?

Clarkia- problem młodych siewek .

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-04-03, 13:15

Przepikowałam młode siewki Clarki (że to Clarkia ,to pewna jestem na (98%,bo nie podpisałam) ,jakiś tydzień temu i ładnie się przyjęła.Niestety zauważyłam 2 dni temu czarne punkciki na wszystkich roślinkach ,na górnej stronie liścia .Nie są to dziurki ,nie wygląda to na sadzaka,bo kropki są dobrze widoczne i jakby osobno "robione" .
Pomóżcie proszę zidentyfikować problem i proszę o radę co robić ,żeby nie stracić roślinek i czy mam odseparować od innych kwiatów.Clarkia stoi w domku foliowym z innymi kwiatami.Domek wewnątrz był spryskany TOPSINEM. Z góry dziękuję.
IMG_2461.JPG
Clarkia.
IMG_2459.JPG
A tak wygląda problem czarnych kropek .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Re: Clarkia- problem młodych siewek .

Postautor: Petrus » 2017-04-03, 21:13

Może to być plamistośc liści. Przyczyną jest zbyt wilgotne powietrze )ponad 90%) i mało przewiewu w domku foliowym. Musisz rośliny spryskac preparatem przeciw grzybom i cześciej wietrzyć rośliny. Są już duże więc nie muszą stac pod folią Gosiu.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zapraszam na moją stronę:
ogrodypetrusa.pl | Wszystko o trawach ozdobnych | Projektowanie i wykonanie ogrodów | Doradztwo ogrodnicze |
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert

Re: Clarkia- problem młodych siewek .

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-04-03, 22:13

Dzięki Piotruś :) .Domek codziennie otwieram gdzieś od 10,czy 11 do wieczora ,podwijam również boki ,nie tylko przód .Siewki Clarki wyglądają na bardzo delikatne ,więc może im coś nie pasowało . Te plamki ,może nie widać ,ale są wielkości ukłucia szpilki ,no i brzegi i czubek liści jest nietknięty.
Piotruś ,jak sądzisz ,czy one wytrzymają spryskiwanie Topsinem i czy mają jakąś szansę na poprawę ? Miałam nadzieję ,że to nie jest choroba grzybowa :(
Jutro zdejmę folię ,na pewno nie zmarzną .Zostawiłam ,bo chciałam żeby szybciej urosły :zdegustowany: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Wróć do Uprawa roślin z nasion