Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Zajrzyj tu aby sprawdzić czy aktualnie nie toczą się jakieś konkursy :-)

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Postautor: tadek » 2013-05-12, 17:03

.

Nazywam się Tadek.

Jestem posiadaczem wyjątkowego ogródka,
który jest dla mnie osobistą dżunglą, w której lubię spędzać każdą wolną chwilę.

100_7043.JPG
Na zdjeciu mój ogródkowy raj, który zapewnia mi wiele ciekawych zajęć, gdzie mogę odpoczywać, lub przyjmować gości...

-----------------------------------------------------------------------------------------
Jestem zainteresowany testowaniem Hydroboxu w swoim ogródku.

Chcę na podstawie przesłanego przez was Hydroboxu do przetestowania, osobiście przekonać się o jego skuteczności działania, a następnie podzielić się swoją opinią, i zaobserwowanymi zmianami w roślinie, opisują je na stronie Forum Poradnika Ogrodowego.

Przesłany przez was Hydrobox wykorzystałbym do nawadniania truskawek, wobec czego potrzebowałbym go w postaci rury pojedynczych długości 100 cm, które są przewidziane do roślin jagodowych (maliny, truskawki), winorośli, pnączy, żywopłotów.
HYDROBox Garden
Jest to linia przeznaczona do ogrodów przydomowych i na działki. Ułatwia sadzenie i pielęgnacje roślin. Idealne pod krzewy, iglaki, byliny, drzewa, itp.
GARDEN – o pojemności od 320 cm3 do 6000 cm3 HYDROBox GARDEN powinien być zbliżony do wielkości bryły korzeniowej sadzonej rośliny. Dla większych roślin można instalować kilka HYDROBoxów. O zastosowaniu przeczytacie pod linkiem...

Tryskawki, aby dobrze owocowały, i mialy soczyste i duże owoce (zresztą jak wszystkie rośliny), muszą być regularnie nawadniane, szczególnie podczas suszy.
Sadzonki truskawek kupiłem w kwietniu 2012r., nazywają się Albion. Są to truskawki owocujące od wiosny do jesieni. Kupiłem ich 10 szt.

P1070777.JPG
Na zdjęciu: Krzaczek truskawki Albion

W tym roku po rozmnożeniu, mam już 42 krzaczki, które planuję uporządkować, po przez przesadzenie ich, na inne docelowe miejsce, a Hydrobox bardzo mi w tym pomógł.

P1070775.JPG
Na zdjęciu: Truskawki czekające na uporządkowanie

P1070780.JPG
Na zdjęciu: Truskawki z innej perspektywy. Za truskawkami widać (zaznaczony czerwoną, przerywaną linią) fragment uszykowanej grządki na którą chcę je przesadzić.

P1070774.JPG
Na zdjęciu: Spojrzenie na grządkę do zagospodarowania z drugiej strony.

P1070786.JPG
Na zdjeciu: Zaznaczyłem czerwoną, przerywana linią całą grządkę widoczną z oddali, w całości.
Zeszłego lata miałem posadzone w tym miejscu ogórki....

Ziemie w ogrodzie mam dość fajną, mógłby mi pozazdrościć jej nie jeden ogrodnik. :hyhy:
Jest to mieszanka iłu, piasku i gliny, wzbogacana regularnie przeze mnie ziemią kompostową.
Ziemia ta nie jest za ciężka ani za lekka, nie magazynuje też zbyt dużo wody, to znaczy nie jest jak to bywa w przypadku dużej ilości iłu lepiąca się po deszczu.

P1040197.JPG
O obfitości składników odżywczych w mojej ziemi, (oczywiście w miejscach gdzie zastosowałem ziemię kompostową), możne zaświadczyć powyższe zdjęcie, przedstawiające rasowego słonecznika.

100_4423.JPG
Na powyższym zdjęciu: Rozsypywanie ziemi kompostowej.

Pod tym LINKIEM, mozecie podejżec inne okazy z mojego ogródka, które podobnie jak słonecznik korzystały z dobroci ziemi kompostowej.

A nawiązując jeszcze do punktu 6, który znajduje się w ogłoszeniu o zgłaszaniu się chętnych do testowania produktu Hydrobox, cytuję:
6) Osoby, które otrzymają HYDROBoxy proszone są o pokazanie ich na forum, a także umieszczenie relacji z sadzenia roślin z HYDROBoxami oraz prowadzenie regularnych obserwacji jak HYDRBoxy wpływają na wzrost roślin.

Przykładem, jak wygląda przeze mnie opisywany produkt w praktyce, może być chociażby opis wysiewu nasion Langestromei, który opisałem sa stronie Forum Poradnika Ogrodniczego, pod tytułem: Lagerstremia indyjska - od nasion aż po kwiaty

:zawstydzony:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: bban » 2013-05-13, 10:47

Witam serdecznie !

Chciałam wypróbować Hydrobox , ponieważ pracuję do 18 a potem na działkę 'Relax" , moja ma 320 m kw . byłoby pięknie móc nie martwić się czy " maluchy mają co pić " , to byłby dla mnie pracującej działkowiczki wspaniały wynalazek - jeśli by się sprawdził naturalnie .
W środę 15 maja mam jeszcze wysadzic papryczkę i pomidory i znów dużo konewek ciepłej wody będę musiała im zanieść , bo zimna woda nie wchodzi w rachubę .
uprzejmie proszę o próbkę Hydrobox . Pozdrawiam Barbara
bban
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Postautor: kasiorek1970 » 2013-05-14, 11:07

Witam serdecznie,
Korzystając z okazji możliwości zdobycia do testowania HYDROBoxu chciałabym zgłosić chęć jego otrzymania.
Chciałabym otrzymać HYDROBox Garden w formie 2x2 o wymiarach 20 x 20 x 4.
W tym roku tak jak i w poprzednim (niestety w ubiegłym sezonie nie stosowałam HYDROBoxu) chciałabym wsadzić wprost do gruntu na okres letni Daturę (Bieluń). Ze względu na dość duże wymagania wodne i pokarmowe HYDROBox świetnie sprawdziłby się jako taki zapas wody pod korzeniami. Moja Datura jest rośliną 3 letnią, która jest przycięta tak aby mocno się rozkrzewiła i dała dużo odrostów bocznych, które w sezonie powinny bujnie zakwitnąć. Dla lepszego wyobrażenia przesyłam zdjęcia rośliny oraz miejsca w którym chciałabym aby rosła w tym sezonie.
Będę bardzo wdzięczna gdybym mogła dla Państwa i dal innych forumowiczów testować, wnioskując po opisie tak rewelacyjne rozwiązanie.

Pozdrawiam
Grażyna Prus
Załączniki
DATURA.JPG
W tym miejscu chciałabym posadzić Daturę
DATURA I.JPG
kasiorek1970
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Postautor: Petrus » 2013-05-14, 21:14

Witam serdecznie. Z wielką przyjemnością chciałbym przetestować HYDROBox- y. Pierwszy raz spotykam się z tego typu nowością, i jestem bardzo ciekawy efektów jakie można osiągnąć dzięki temu 'wynalazkowi' ;-) W najbliższym czasie będę tworzy rabatkę przy ogrodzeniu. Miejsce jest słoneczne, słońce świeci od godzin rannych aż do godziny 17 więc ziemia szybko się nagrzewa, dodatkowo fundamenty i płot poprzez nagrzanie pobierają sporo wilgoci. Ziemia jest średniej jakości, dlatego wilgoć w tym miejscu jest ważna aby posadzić rośliny, które chcę uwzględnić w projekcie. Planuję w tym miejscu posadzić trawy ozdobne, te które wymagają wilgotnej gleby, oraz niskie krzewy iglaste, parę sztuk żurawek, które potrzebują wilgotnej gleby, aby w pełni mogły ukazać swoje walory.
Myślę, że jest to dobry przykład do przetestowania HYDROBoxów i sprawdzić ich przydatność w uprawie roślin.
Jeżeli będę osobom, której uda się dostać owy produkt, chętnie poproszę o HYDROBox GARDEN (do ogrodu) :-D
Niżej pokazuję zdjęcie miejsca (przyszłej rabaty), która z wykorzystaniem HYDROBoxów w przyszłości powinna olśniewać piękną zielenią roślin i kolorami kwiatów :-D

Pozdrawiam serdecznie. :)
Załączniki
DSC04109.JPG
Widok podłużny.
DSC04116.JPG
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zapraszam na moją stronę:
ogrodypetrusa.pl | Wszystko o trawach ozdobnych | Projektowanie i wykonanie ogrodów | Doradztwo ogrodnicze |
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert

Postautor: rafaloku » 2013-05-16, 10:46

Dziękuję bardzo za Wasze zgłoszenia do testu HYDROBoxów. Czekamy teraz na werdykt jurorów. Proszę o trochę cierpliwości.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator

Postautor: rafaloku » 2013-05-16, 20:57

Mam już listę osób wybranych do testu HYDROBoxów. Osoby z tej listy proszę o podanie adresów, na jakie mamy wysłać HYDROBoxy. I bardzo ważne - przy nazwach użytkowników dopisałem wybrane przez Was typy HYDROBoxów. Osoby, które nie podały jaki typ HYDROBoxu chcą, bardzo proszę o uzupełnienie tej informacji wraz z adresem!

A oto lista osób, które dostaną HYDROBoxy do testowania:
1) Paweł3 (HYDROBox HOME M)
testujemy-hydrobox-zdobadz-darmowa-probke-t8443.html#p149201

2) krzewicka
testujemy-hydrobox-zdobadz-darmowa-probke-t8443.html#p149244

3) terina
testujemy-hydrobox-zdobadz-darmowa-probke-t8443.html#p149296

4) Maciek Bambini (HYDROBox Garden 1x1 lub HYDROBox Home S)
testujemy-hydrobox-zdobadz-darmowa-probke-t8443.html#p149308

5) euro_pl (HYDROBox do ogrodów w formie 2x2 i rozmiarze 20x20x4)
testujemy-hydrobox-zdobadz-darmowa-probke-t8443.html#p149349

6) Hanna G
testujemy-hydrobox-zdobadz-darmowa-probke-t8443.html#p149486

7) dziwaczek
testujemy-hydrobox-zdobadz-darmowa-probke-t8443.html#p149684

8) Tadek (rura pojedyncza długości 100 cm, do roślin jagodowych)
testujemy-hydrobox-zdobadz-darmowa-probke-t8443-15.html#p149875

9) Kasiorek1970 (HYDROBox Garden w formie 2x2 o wymiarach 20 x 20 x 4)
testujemy-hydrobox-zdobadz-darmowa-probke-t8443-15.html#p149958

10) Petrus
testujemy-hydrobox-zdobadz-darmowa-probke-t8443-15.html#p149979
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator

Postautor: rafaloku » 2013-05-22, 10:54

W dniu dzisiejszym są wysyłane HYDROBoxy do 10 osób z powyższej listy. Nadawcą paczek będzie firma Geotabo, producent HYDROBox.

Utworzyłem też wątek HYDROBox - innowacyjne nawadnianie - testy i opinie, w którym możecie pokazywać otrzymane HYDROBoxy, relacje z ich instalacji i opisy jak to działa. Do udziału w II etapie konkursu/testu zapraszamy wszystkich posiadaczy HYDROBoxów, nie tylko naszych testerów ale również każdego kto kupił HYDROBox na własną rękę i może obserwować efekty jego działania. Atrakcyjne nagrody czekają na autorów najciekawszych opinii i relacji ze stosowania HYDROBox ;-)
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator

Poprzednia

Wróć do Konkursy dla forowiczów