Szczepionka mikoryzowa IGLASTE firmy Mykoflor

Zastosowanie, opinie, wyniki badań dot. stosowania szczepionek mikoryzowych.

Szczepionka mikoryzowa IGLASTE firmy Mykoflor

Postautor: S_H_A_D » 2011-08-26, 11:34

Witam właśnie kupiłem na próbę dwie szczepionki mikoryzowe IGLASTE firmy Mykoflor. Na opakowaniu podane jest że skład szczepionki to Suillus luteus, Amanta muscaria oraz bakterie typu MHB. Natomiast w informacjach zawartych na stronie producenta, znalazłem informację o dużo bogatszym składzie tej szczepionki, a dokładniej o dwóch różnych składach. Między innymi można przeczytać że skład szczepionki IGLASTE to Suillus luteus, Suillus grevillei, Amanita muscaria, Amanita gemmata, Scleroderma areolatum oraz izobaty korzeniowe. Na stronie producenta również jest podawany drugi inny od poprzedniego skład szczepionki IGLASTE która zawiera Amanita muscaria, Boletus edulis, Xerocomus badius, Tricholoma equestre, Suillus luteus, Suillus grevillei i Lactarius deliciosus. Pierwszy skład szczepionki w porównaniu do drugiego jest bogatszy dodatkowo o takie gatunki grzybów jak: tęgoskór lamparci oraz muchomor narcyzowy, natomiast uboższy o borowika szlachetnego, podgrzybka brunatnego, gąskę zielonkę oraz mleczaja rydza, które to gatunki zawiera tylko drugi skład szczepionki.
Czy to oznacza że istnieją 3 różne rodzaje szczepionki IGLASTE, a ja kupiłem tą najuboższą wersję, czy może to jakaś podróbka? Dodatkowo na opakowaniu jest napisane, po otwarciu butelki zużyć w ciągu miesiąca, natomiast na stronie producenta napisano żeby zużyć w ciągu 2 tygodni, a w sklepie w którym kupowałem była informacja że po otwarciu należy zużyć w ciągu jednego dnia. W takim razie jaki jest dokładnie czas przydatności szczepionki po jej otwarciu?
S_H_A_D
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
 
Posty: 88
Rejestracja: 2010-05-16, 09:22
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Postautor: gaza » 2011-09-05, 09:36

Dołączam się do pytania
gaza
Witamy na forum!
Witamy na forum!
 
Posty: 3
Rejestracja: 2011-09-05, 09:32

Postautor: MYKOFLOR » 2011-09-27, 19:50

Na opakowaniu jest zbyt mało miejsca i dlatego informacja na stronie jest pełna. Pozdrawiam
SzałańskiWJW
Obrazek
Awatar użytkownika
MYKOFLOR
Ekspert
 
Posty: 90
Rejestracja: 2009-02-13, 19:32
Lokalizacja: Końskowola

Re:

Postautor: Drzewko » 2012-05-01, 09:45

MYKOFLOR pisze:Na opakowaniu jest zbyt mało miejsca i dlatego informacja na stronie jest pełna. Pozdrawiam


Nie każdy ma dostęp do internetu.
Informacja winna być szczegółowa bądź na opakowaniu bądź w załączonej ulotce do preparatu.
Drzewko
Witamy na forum!
Witamy na forum!
 
Posty: 19
Rejestracja: 2010-05-08, 12:10

Re: Szczepionka mikoryzowa IGLASTE firmy Mykoflor

Postautor: MYKOFLOR » 2012-05-01, 11:58

Witam, postaram się odpowiedzieć na tych wiele pytań, które nurtują Forumowiczów. Odnośnie skladu to najważniejsze grzyby są podane na opakowaniu i aktualizacja na stronie, ale ze wzgledów biologicznych czasami nawet nie wiemy jakie grzyby dajemy do szczepionki, bo ich nie oznaczamy genetycznie (za droga zabawa); są to izolaty korzeniowe. Myślę, że najważniejsze są efekty mikoryzacyjne a nie nomenklatura. To nie jest produkt do spożycia aby skład był precyzyjnie określony. Zainteresowanym moge podać aktualny skład szczepionki jeżeli o to zapytają; obecnie to Suillus luteus, s. grevillei, Lactarius deliciosus, L. salmonicolor, Boletus edulis, Cantharellus cibarius, i nieokreślone grzyby mikoryzujące gatunki iglaste. Co do instrukcji, to schemat na opakowaniu jest dość wyraźny i do tej pory przez kilka lat tylko kilka osób zadzwoniło aby się upewnić co do szczegółów. Na ogół amatorzy sobie z tym radzą a nadmiar pisaniny jest szkodliwy. Pozdrawiam wiosennie.

-- Ostatnio dodano 1 maja 2012, o 11:03 --

Aha , zapomniałem o czasie zużycia. Zawsze najlepiej zużyć wszystko. Jeżeli nie można to czas przechowywania zależy od temperatury w której szczepionka pozostaje. Im bliższa zeru, tym dłużej. Dlatego mogąbyć rozbieżności w interpretacji. Jeżeli po otwarciu nie śmierdzi to jest dobra. Nie wszystko daje się opisać, czasami trzeba wyczucia. Pozdrawiam jeszcze raz.
SzałańskiWJW
Obrazek
Awatar użytkownika
MYKOFLOR
Ekspert
 
Posty: 90
Rejestracja: 2009-02-13, 19:32
Lokalizacja: Końskowola


Wróć do MIKORYZA