pomysł na "wybieg dla chomików" :)

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
martka_08
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2014-05-08, 21:53

pomysł na "wybieg dla chomików" :)

Post autor: martka_08 »

Dobry wieczór,
Mam prośbę o pomoc w zaprojektowaniu rabatki wokół tarasu najchętniej z takimi roślinami, które wymagają min. obsługi:) Nie jestem pewna czy zrobić ją tak jak taras w półokręgu czy np. prostokąt-kawałek trawnika z tyłu jest mi na ten moment potrzebny-mam małe dziecko.
Ogródek jest naprawdę jak tytułowy "wybieg dla chomików":, ale może da się tam jeszcze coś posadzić:) Jakieś miniaturowe drzewko, wrzosy, lawendę itp.- nie wiem tylko jak to rozplanować żeby nie przesądzić z ilością i zachować jakiś sensowny porządek. Ziemia jest ok ale cały ogródek jest w słońcu od rana do wieczora.
Wymiary ogródka :8x10x12 (wzdłuż ogrodzenia tuje)
Wymiary tarasu: 350cm x120cm
Odległość tarasu od tui z prawej strony( pasek trawy) 120cm
Z lewej str. tarasu są schody, a pod nimi komórka-wiec rabatka nie może być cala wzdłuż tarasu-musi tam być jakieś małe przejście-mam nadzieje ze to w miarę jasno tłumaczę:)
Dziekuje i pozdrawiam
Załączniki
20140430_130020.jpg
20140430_130027.jpg
ogr.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: pomysł na "wybieg dla chomików" :)

Post autor: Danka »

Możesz posadzić lawendę lub wrzosy do schodów. Można także posadzić trzmielinę. Jest roślina zimozielona i łatwo się ją formuje. Z miniaturowych drzewek to można wybrać iglaki o kolorowych igłach. Czyli żółtych lub przebarwiających się podczas zimy. Żeby na tle żywopłotu stworzyć kolorową plamę. Możesz także posadzić jakieś szczepione drzewko liściaste ale z biegiem czasu trzeba będzie je przyciąć. Może zdecydujesz się na pnącze. Spokojnie przyglądnij się "wybiegowi dla chomika" i pomyśl co by Ci pasowało.
martka_08
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2014-05-08, 21:53

Re: pomysł na "wybieg dla chomików" :)

Post autor: martka_08 »

serdecznie dziękuję:)
ODPOWIEDZ