Pomocy -mączniak rzekomy u ogórka !

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Pomocy -mączniak rzekomy u ogórka !

Post autor: Sylwia,Gosia »

Wybaczcie ,że ponawiam swoją prośbę do eksperta,ale te ogórki na balkonie nie mogą mi paść,bo ja tych małych nie kupię w żadnym sklepie we Włoszek,a tak lubię kiszone :roll: .

Tak naprawdę ,to tylko podejrzewam ,że może być mączniak rzekomy dyniowatych, gdyż na plamie ,pod spodem liścia widać czarne punkciki ,jakby zarodnika grzyba.Uschło mi jakieś 10 małych ogóreczków.Chore liście usunęłam ,ale kropek jest dużo.Na pierwszy rzut oka nie jest tak źle ,ale zawsze tak się zaczyna ,a potem jest za późno.Jeszcze raz pokażę zdjęcia.
WP_20160603_034.jpg
Góra liścia.
Góra liścia.
Spód liścia .
Spód liścia .
Przy okazji:miałam taką piękną dalię ,a teraz ginie w oczach,czy to też ta sama choroba ?
Przy okazji:miałam taką piękną dalię ,a teraz ginie w oczach,czy to też ta sama choroba ?
Dodam ,że próbowałam znaleźć coś na ten temat w poradniku.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Pomocy -mączniak rzekomy u ogórka !

Post autor: Danka »

Gosiu popryskaj na choroby grzybowe.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Pomocy -mączniak rzekomy u ogórka !

Post autor: Sylwia,Gosia »

Zapomniałam dodać Danusiu ,że przeczytałam na opakowaniu TOPSINA 500 SC,że spryskuje się nim też ogórki z chorobą grzybową ,tylko,że wymieniona była antraknoza dyniowata i ani słowa o mączniaku.Już i tak zdziwiona byłam ,bo sądziłam,że to ostra chemia.
Beatka mi podpowiedziała naturalny przepis na oprysk i wypróbuję.Jak na razie pada cały tydzień ,wczoraj było słońce dość ostre ,ale w samo południe,bo wcześniej też padało i nie mogłam jeszcze pryskać.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ