Pomoc w aranżacji klombu

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Neta
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-03-29, 21:39

Pomoc w aranżacji klombu

Post autor: Neta »

Witam. Jestem nowa na tym forum, więc z góry przepraszam jeśli piszę coś nie w tym dziale co trzeba, oraz za wszelkie pomyłki i niedociągnięcia :)
Zawsze chciałam mieć chociażby swój mały kawałek trawnika do zagospodarowania (mieszkam w Warszawie, brakuje mi zieleni), a jako że jestem nieletnia wujek pozwolił mi zaaranżować swój klomb, na który nie ma żadnego pomysłu. Podjęłam się tego bardzo chętnie, ale jako w ogóle niezorientowana w tematach ogrodniczych sama nie wiem co mogłabym tam posadzić, żeby nie zrobić czegoś źle.
Klombik jest niewielki, okrągły, około 7m², usytuowany przed domem, przy ruchliwej drodze (niestety).
Teren jest podmokły, kiedy trochę popada ogródek bywa często niemalże podtapiany. Klomb jest jednak prawie zawsze nasłoneczniony, gdyż cień, który rzuca dom nie dociera do niego. Nie jest też osłonięty od wiatru.
Myślałam żeby posadzić tam jakieś kolorowe kwiaty, najlepiej jednak żeby nie były zbyt trudne w utrzymaniu, tak abym jako początkująca nie miała większych problemów z opieką. Jestem też otwarta na inne propozycje.
Jeśli może to pomóc, dodam że działka wujka znajduje się na wsi, pod Wołominem.
Postaram się również dodać jak najszybciej zdjęcia.
Z góry dziękuję! :)
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Pomoc w aranżacji klombu

Post autor: JaDorka »

Zdjęcia na pewno wiele ułatwią. Napisz więcej, jakie kwiaty by Cię interesowały, wieloletnie, dwuletnie, czy może wolisz jednoroczne i możliwość corocznych zmian na klombie. Czy chcesz, by klomb był w jednej tonacji kolorystycznej, czy wolisz różnorodność? Kwiaty mają być od wiosny do jesieni, czy wolałabyś kwitnący busz w jednym czasie, a w pozostałych porach roku spokojną zieleń? No i czy chcesz tam mieć raczej niskie nasadzenia, czy wolałabyś wysokie, a może nasadzenia "schodkowe" od najwyższych do najniższych?
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
ODPOWIEDZ