Pomnik przyrody

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
j-antoszczak
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 46
Rejestracja: 2007-12-28, 17:03

Pomnik przyrody

Post autor: j-antoszczak »

Witam wszystkich miłośników lilaków. Obiecałem pokazać zdjęcie z 87 letniego kwitnącego lilaka chińskiego. Średnica krzewu to 8,5 m
Załączniki
lilak chinski.jpg
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

To rzeczywiście prawdziwy pomnik przyrody, jest przepiękny. A ile wspomnień pewnie się z nim łączy. Jestem jedną z tych osób które czekały na to zdjęcie. Dziękuję za dotrzymanie słowa ;-) :->
Awatar użytkownika
sosober
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2008-01-17, 21:42

Post autor: sosober »

Januszu...
Nie wiem co powiedziec, a raczej napisać!
Zaparło mi dech!
Włosy stanęły dęba!
TO JEST PIĘKNE!!! :-D :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Fascynujący widok :shock: :shock: :shock: ,ale warto być na forum,żeby zobaczyć takie cudeńka :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Januszu- to naprawdę cudo :roll: , już sobie wyobrażam ten upojny zapach :-o . Czy masz więcej takich wspaniałych pomników :?:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Januszu bardzo zainteresował mnie ten bez dziadka czy masz może jego fotografię?
Chętnie bym zobaczyła ten prawie wiekowy zabytek.
_________________

Januszu, dziękuję bardzo, że pamiętałeś. Moja wyobraźnia nie nadążyła - nie sądziłam, że ujrzę aż takie cudo. Masz rację to już pomnik przyrody.
Awatar użytkownika
Botanka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2008-01-26, 17:55

Post autor: Botanka »

IMPONUJĄCY!!!
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Zachwycający lilak :-D
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Zgadzam sie ze wszystkimi - JEST OLBRZYMI :shock: :shock: :shock: ale i przepiękny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

:shock: :shock: :shock: :shock: WOOOOW :shock: :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
j-antoszczak
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 46
Rejestracja: 2007-12-28, 17:03

Post autor: j-antoszczak »

Witam wszystkich serdecznie!
Nie spodziewałem sie aż takiej reakcji po wystawieniu zdjecia lilaka chińskiego. Bardzo dziekuję za miłe slowa.Spełniłem kiedyś daną obietnicę. Zdjęcie nie pokazuje w pełni uroku tego krzewy to trzeba zobaczyć na zywo. Najmilszy zapach jest w odleglości 40-50m, bo bliżej odurza aż kręci się głowa. Ewo! zdjęcie wysle zrobione przed dwoma laty,bo w ubiegłym roku kwiaty zmarzły. Przy okazji załączam zdjęcie jednego z najbielej kwitnącego krzewu- Obiela wielkokwiatowa.
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i życze wspaniałej slonecznej pogody. Ja chodze między rabatami po deskach, bo nogi zapadają sie w błocie
Załączniki
Obiela.jpg
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wyobrażam sobie że na żywo lilak wygląda zniewalająco, co można wywnioskować na podstawie zdjęcia. Zapachu nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić. Domyślam się, że budzi zazdrość sąsiadów. ;-)
Obiela... nie spotkałam dotąd takiego krzewu, ale napewno rozejrzę się za nim. Ma ciekawy pokrój i ta biel... jest zachwycająca.
Pogoda rzeczywiście niektórych tej wiosny nie rozpieszcza, Tobie życzę pięknej słonecznej pogody.
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Januszu obiela jest cudowna, no któż może nas raczyć takimi rarytasami jak nie Ty?
Jak dawno masz ten krzew? Czy może sam go wyhodowałeś z nasiona?
Mam nadzieję, że pokażesz nam jeszcze niejedną ciekawą roślinę z Twojego ogrodu.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Oj takie okazy,ciekawe ,może ogród botaniczny Januszu by tak założyć :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
j-antoszczak
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 46
Rejestracja: 2007-12-28, 17:03

Post autor: j-antoszczak »

Jesteście wszyscy mili i kochani ale jest to moje jednodniowe wejscie na forum. Zaglądam w wolnych chwilach by podziwiać Wasze” ogrodowe perełki”i przyznam,że nie raz jestem pod wrażeniem pokazywanych przez Was roslin.
Mówią „kto kocha ogrody nie może być złym człowiekiem”i obserwując jak chętnie dzielicie się tym co może sami zdobyliście z wielkim trudem przekonuje mnie o słusznosci tego powiedzenia a przecież też dzięki Wam wzbogaciłem mój ogród o nowe ciekawe roślinki.
Ewo-obielę tę wyhodowałem z nasienia i prowadzę ją przy bambusowej tyczce,bo to krzew raczej płożący. Mam jedną dość dużą sadzonkę,którą chętnie komuś jesienią wyślę.
Serdecznie pozdrawiam
Janusz
ODPOWIEDZ