Pierwszy kaktus

Forum poświęcone kaktusom i innym sukulentom
ODPOWIEDZ
ula_ula
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2012-06-13, 20:54

Pierwszy kaktus

Post autor: ula_ula »

Witam wszystkich :-) chcę kupić sobie pierwszego kaktusa, który byłby bardzo łatwy w hodowli. Powiem szczerze, że mam tendencje do zabijania roślin doniczkowych, dlatego doszłam do wniosku, że kaktus będzie najlepszym rozwiązaniem, bo może uda mu się przeżyć pod moją opieką nawet pół roku ;-) będę wdzięczna za porady, które kaktusy są najlepsze do domu, mało wymagające i potrafiące przeżyć w ekstremalnych warunkach :) aha no i najważniejsza rzecz, kaktus musi być okrągły i mały. Z góry dziękuję i pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Pierwszy kaktus

Post autor: Danka »

Według Ciebie co znaczą ekstremalne warunki?
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Re: Pierwszy kaktus

Post autor: tengel27 »

A ja napiszę inaczej... jeśli dajesz roślinie maksymalnie pół roku życia to po co w ogóle brać się za hodowlę.
Przepraszam, ale sam uwielbiam kaktusy i gdy czytam, że "może uda mu się przeżyć pod moją opieką nawet pół roku" to wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest sztuczna roślinka - przeżyje wszystko i będzie stała dłużej.
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
użytkownik usunięty

Re: Pierwszy kaktus

Post autor: użytkownik usunięty »

Oj, zaraz takie "porady" dajesz Dawidzie.

Akurat kaktusy lub sukulenty są dosyć niewymagającymi roślinami i potrafią wiele wytrzymać. Do nowej koleżanki napisałabym tak: Wybierz sobie takiego kaktusika jaki Ci się podoba, ustaw w odpowiednim miejscu, poczytaj czego potrzebuje, zadbaj żeby to otrzymał i ciesz się. Jeśli wytrwa więcej niż pół roku rozejrzyj się za następnym i postępuj jak za pierwszym razem. Potem już z górki. Powodzenia!

:)
ula_ula
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2012-06-13, 20:54

Re: Pierwszy kaktus

Post autor: ula_ula »

Ok, dzięki za miłe jak również za te mniej miłe odpowiedzi. Po prostu pójdę do kwiaciarni i chyba tam uzyskam najbardziej dokładne odpowiedzi, na kwestie które poruszyłam w pierwszym poście :-)
ODPOWIEDZ