Petunia zwisająca - uprawa, wysiew

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
ODPOWIEDZ
kasiago3@o2.pl
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-17, 15:43

Petunia zwisająca - uprawa, wysiew

Post autor: kasiago3@o2.pl »

Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy, porady na temat petunii zwisającej. Chciałam wyhodować ją sama, żeby ładnie wyglądała na balkonie. Posiałam, przykryłam ją szkłem aż do wschodów, tak jak było napisane na opakowaniu nasionek. Wszystko pięknie wyrosło, ale po tygodniu wszystkie młode pędy zaczęły opadać (miały tylko po 2 listki). Bałam się że nic z nich nie będzie, więc przepikowałam je, wsadzając głęboko w ziemię aż po same liście. Mimo to wszystkie zdechły. Czy coś robię nie tak? Powiedzcie mi jak mam postępować żeby wyrosły na piękne, duże roślinki? Proszę o pomoc.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Tutaj już o petuniach sianych w domu było, poczytaj a jak będziesz mieć jeszcze inne pytania to pytaj smiało.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Petunia zwisająca - uprawa, wysiew

Post autor: Sylwia,Gosia »

WP_20160719_037.jpg
WP_20160719_036.jpg
Co dolega mojej surfinii ? :(
19 dni temu profilaktycznie spryskałam Topsinem i wsadziłam do dużej ,wiszącej donicy z nową ziemią ,kupioną specjalnie do surfinii.Nie dawałam do tej pory odżywki.Kwiatki ma znacznie mniejsze,niż wtedy ,gdy ją kupiłam.Miała kwiaty biało-amarantowe,teraz są nie tylko mniejsze ale mają mniej białego koloru.Przypuszczałam ,że to dlatego ,że ma mniej światła.Problem polega na tym,że i kwiatki i nowe listki ,które wypuszcza są coraz mniejsze i liście mają ciemno-zielone żyłki,jak rośliny niedożywione.
Kwiaty były takie piękne,co mogę zrobić ?jak uratować kwiaty ?
Proszę o radę :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ