Paulownia

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
juras1
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2017-01-26, 14:55

Paulownia

Post autor: juras1 »

Nie znalazłem na forum dlatego piszę.Chciałbym posadzić na mojej działce kilka drzew paulowni aby wykorzystać w przyszłości drewno na opał.Ale chciałbym wyhodować sadzonki sam z nasion.Gdzie mogę kupić gwarantowane nasiona,ponoć mają krótką żywotność.Najlepiej gdyby sklep był w Poznaniu.
Pozdrawiam "grzebiących" w glebie. :padam: juras
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Paulownia

Post autor: tadek »

.
Nasiona widziałem na znanym nam wszystkim portalu ogłoszeniowym A...

Zastanawia mnie natomiast inny fakt.
Co wpłynęło na Twoją decyzję o sadzeniu Paulowni Shan Tong?

W Internecie przeczytałem na ten temat artykuł, i nie zachwyciła mnie ta roślina.

Co Ty o niej ciekawego przeczytałeś, Jakie widzisz zalety hodowli tej rośliny?

Wątki z naszego forum, w których poruszono hodowlę PAULOWNI:

WĄTEK - Paulownia - sadzonki, uprawa, pielęgnacja :arrow:

WĄTEK - Cesarskie drzewko szczęścia - uprawa, wymagania :arrow:
.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
juras1
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2017-01-26, 14:55

Re: Paulownia

Post autor: juras1 »

Witam. nie znałem i nadal nie znam tej rośliny/drzewa/. Wszelkie ich nazwy nic mi nie mówią.Pomyślałam,że jak u mnie na wsi wyrośnie kilka takich drzew to nie będę musiał kupować drewna opałowego, a te ładnie kwitnące wzbogaciły by pustą okolicę wokół mnie. Pozdrawiam juras
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Paulownia

Post autor: Petrus »

Witaj. Jeżeli chcesz uprawiać paulownię na zewnątrz to tylko sprawdzi się paulownia puszysta. Ale to i tak trzeba sadzić ją w bardzo ciepłych i osłoniętych miejscach. Inne gatunki paulowni nie nadają się do uprawy w ogrodzie bo zimę muszą spędzać w pomieszczeniu, gdzie temperatura nie spada poniżej 0 stopni.
Wystarczy wejść na neta i poszukać sklepów ogrodniczych czy internetowych z nasionami roślin egzotycznych. Za niedługo będą targi Gardenia w Poznaniu możesz się wybrać i tam może będą firmy sprzedające sadzonki czy nasiona paulowni.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
juras1
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2017-01-26, 14:55

Re: Paulownia

Post autor: juras1 »

Dziękuję za informację. W necie spotkałem się z ofertami sadzonek paulowni szybko rosnących na plantacje dla uzyskania drewna.Wytrzymują ponoć -20 - 25 *C. O co tu chodzi?Czy to paulownia? Może naiwnie pytam ale po prostu się na tym nie znam.Pozdrawiam serdecznie. juras
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Paulownia

Post autor: Petrus »

W necie wszystko napiszą, żeby ludzie kupowali. A potem jak piszesz z reklamacją to nie odpisują lub robią z ludzi głupich. Paulownia przypominatrochę wygladem liści surmie bignoniową (Catalpa) i raz moja koleżanka zamówiła paulownię a przysłali jej ukorzeniony badyl katalpy. Potem twierdzili, że nagle się pomylili i zero odzewu później.

Trzeba kupowac sadzonki w pewnych źródeł i od dobry ogrodników. U nas to tylko w szklarni może szybko rosnąć. Bo hodując na zewnątrz duże okazy i tak trzeba mieć miejsce żeby je zimować. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
juras1
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2017-01-26, 14:55

Re: Paulownia

Post autor: juras1 »

Serdeczne dzięki za wyjaśnienia.Jak widać lepiej kilka razy spytać jak raz wdepnąć w błoto Pozdrawiam juras
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Paulownia

Post autor: Petrus »

Spokojnie. Od tego mamy forum i pytamy :-) Wiosną w szklarniach lub latem można kupić gotowe sadzonki paulowni, mamy wtedy pewność rośliny.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ