pasożyty meszki

Preparaty ochronne, ich zastosowanie, przygotowywanie rozcieńczeń, opryski.
iwiz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-02-06, 20:31

pasożyty meszki

Post autor: iwiz »

Witam Wszystkich.
Mam problem około 8 msc temu zakupiłam ziemię w Niemczech przez allegro i teraz około grudnia 2015roku wyłażą z nich meszki w tysiącach nie nadążam zmieniać pułapek trułam jakimś preparetem ze sklepu jak również traktowałam muchozolem ale to nic nie pomaga. Chciałaby się tego pozbyć są uciąźliwe i nadodatek gryzą. Trj ziemi mam w 20 doniczkach i jak miałabym ją zmienić to wielki kłopot bo tego jesy ze 80 kg ziemi. Prosze o pomoc.
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: pasożyty meszki

Post autor: tadek »

.
Witaj Iwonko. Szczerze mówiąc ja nie spotkałem się z takim przypadkiem... :/ jesteś pewna że to są właśnie meszki? W ziemi kwiatowej w której rosną kwiaty doniczkowe, występują najczęściej muszki ziemiórki, które można łapać żółtymi lepami umieszczanymi w doniczce. Próbowałaś ten sposób?

Przeczytaj: Muszki w kwiatach doniczkowych - jak się ich pozbyć, zwalczanie

Napisz potem czy lep coś pomógł. :zdziwko:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: pasożyty meszki

Post autor: Petrus »

Często w kiepskiej jakości glebie sprzedawanej w sklepach mogą znajdować się jaja tych owadów. Warto dlatego kupować lepszej jakości podłoża dla roślin doniczkowych. Najlepiej wymienić całą ziemię w doniczkach, ale jest parę sposobów pozbycia się meszków o których przeczytasz w artykule powyżej, bo nie warto tego powtarzać. ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ