Papryka-Problem z młodymi sadzonkami

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Mario1974
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2015-05-26, 23:26

Papryka-Problem z młodymi sadzonkami

Post autor: Mario1974 »

Witam wszystkich serdecznie

Jestem swieżakiem na tym forum , a i jako działkowiec tez dopiero zaczynam więc z góry proszę o wyrozumiałość.
W tym roku postanowiłem wyhodować papryczki.Kupiłem i wysiałem na parapecie kilka odmian miedzy innymi Cayene, Paprykę żółtą, czerwoną, zieloną a także nasiona papryki wydłubane z owoców.Wszystko ładnie roslo , później sadzonki przepikowałem do osobnych doniczek a kiedy podrosły do właściwych rozmiarów, około 17.05 postanowiłem je wysadzić pod folię.Papryczki najpierw hartowałem przez kilka dni, pozostawiając je w namiocie w doniczkach, pozornie nic się nie działo, miały wprawdzie drobne jasne plamy na liściach ale nie wszystkie... po wsadzeniu w ziemie jednak zaczęły się prawdziwe schody.Wszystko zaczęło mi padać ,obumierać...
Namiot jest rano otwierany a noc zamykany, podlewam co drugi dzień .Nawoziłem delikatnie na wiosnę naturalnym nawozem z byczych odchodów jakieś 2 tygodnie przed wysadzeniem i później tez troszkę wg zaleceń mineralnego nawozu dla papryki. Po tym jak sadzonki zaczęły padać podlałem je roztworem z Black Jaka i a listki spryskałem roztworem Terra Sorb Complex, nie wiem ale chyba na nie za wiele sie to przydało.
Proszę o podpowiedz jaka może być przyczyna ze sadzonki padają.

Z góry dziękuje

Pozdrawiam Mariusz

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sola13pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 75
Rejestracja: 2013-07-21, 20:05

Re: Papryka-Problem z młodymi sadzonkami

Post autor: Sola13pl »

Jak na moje niefachowe oko wygląda to na przypalone od słońca liście :/
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Papryka-Problem z młodymi sadzonkami

Post autor: tadek »

Mariuszu, myślę że z lekka przesadziłeś z nawożeniem.
Twoje sadzonki papryki zostały dopiero co posadzone, ziemię w tunelu na pewno też pod nowe nasady przygotowałeś, w związku z czym roślinki na pewno miały co jeść. A w początkowym etapie wzrostu jak zapewne wiesz, najważniejsze jest aby roślina dobrze zakotwiczyła się w ziemi, z skąd będzie pobierać wodę i jedzonko...

Poniżej pozwoliłem sobie zacytować z naszego Poradnika ogrodniczego fragment tekstu o błędach w nawożeniu. Pod cytatem znajdziesz odnośnik do dalszej części artykułu. ;)
O niepokojące objawy, jak przebarwienia i plamy na liściach, więdnięcie roślin czy zahamowanie ich wzrostu, zazwyczaj podejrzewamy chorobę grzybową lub szkodnika. Często jednak przyczyną mogą być po prostu błędy w nawożeniu i związane z tym niedobory makro- i mikroelementów. Podpowiadamy jak je rozpoznać i jak pomóc roślinom w takiej sytuacji.
Obrazek---Czytaj dalej :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
ODPOWIEDZ