Opadanie płatków róż

Preparaty ochronne, ich zastosowanie, przygotowywanie rozcieńczeń, opryski.
elanqa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2013-06-15, 23:44

Opadanie płatków róż

Post autor: elanqa »

Witam, mam wielki problem z różami pnącymi, 2-letnie. Pięknie kwitną, jednak kwiaty po kilku dniach opadają, w środku pąka siedzą czarne, ok 0,5 cm robaczki, podłużne, nie są to chrząszcze, raczej rodzaj muchy, niewielkie skrzydła wzdłuż tułowia, ale jak spadną na ziemię nie są w stanie odfrunąć i najwyraźniej podżerają płatki od środka. Codziennie staram się je wytrząsać (wypadają po 2-3), siedzą głęboko, pryskałam wodą z czosnkiem, ale to nic nie daje. Nie lubię środków chemicznych, ale pewnie będę na nie skazana, tylko co zastosować? Może to kolejne stadium jakiejś larwy, ok. miesiąca wstecz poobrywałam kilkanaście końcówek pędów z bruzdnicą. Elanqa :/
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Opadanie płatków róż

Post autor: tadek »

Elengo, na tym forum jest Przemek, ekspert który od 12 lat zajmuje się tymi krzewami.
Przejżyj jego wątek, moze znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie. A jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi w jego wątku, do którego prowadzi ten link Komunikaty dotyczące uprawy i ochrony róż. Rozmowa na forum., to postaw tam swoje pytanie. Na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi. :|
Róża
Róża
Róże - odmiany i uprawa. Poradnik Ogrodniczy
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
ODPOWIEDZ