ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!

Re: ogród wokół domu

Postautor: Asterka » 2013-06-15, 19:27

Ja zauważyłam pod moim perukowcem dwie małe roślinki-samosiejki. Wykopałam i wsadziłam do doniczek. Ładnie rosną, na zimę zadołuję, a do gruntu pewnie wsadzę dopiero na przyszłą wiosnę. Tak samo wysiewają mi się same berberys thunberga - odmiany atropurpurea i aurea. Przesadzam wtedy do doniczek, gdzie łatwiej je pielęgnować i jak podrosną - do ziemi. Podobno sadzonki berberysów bardzo trudno ukorzenić. Z perukowcem lepiej zrobić odkład, spróbować przygiąć gałąź do ziemi i czekać (pewnie rok?) aż się ukorzeni.
Będąc w zeszłym roku u Ciebie Janeczko, wzięłam dwie małe gałązki ciemnej pęcherznicy, wsadziłam do doniczek, ukorzeniły się i ładnie rosną.
Ten wysoki fioletowy dzwonek to może ode mnie? U mnie też już zaczął kwitnąć.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Moje roślinki
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Postautor: wasilewska101 » 2013-06-15, 20:32

Pewnie od ciebie ten piękny dzwonek bo na pewno go nie kupowałam .A sporo kwiatów mam z wymiany .. Jest ich tyle że trudno zapamiętać ich nazwy ale jak pewnie pamiętasz ogród jest duży i kwiaty dopiero teraz zaczynają zapełniać rabatki ale buszu to się pewnie nie doczekam .. Moje pęcherznice też obie się przyjęły .. Jakbyś chciała znowu mnie odwiedzić to znowu znajdzie się coś do posadzenia .. Hosty też się ładnie rozrosły , szczególnie ta co ma być olbrzymia , chyba ją posadziłam w złym miejscu albo za dobrym bo już mi włazi na inne hosty ,,
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: saba » 2013-06-15, 23:40

Janinko i Danusiu piszecie, że udało się ukorzenić pęcherznicę. Powiedzcie proszę kiedy pobrałyście sadzonki, chodzi mi o to czy o tej porze roku czy wcześniej czy może jak przekwitły? Ja próbowałam w tamtym roku zaraz jak zaczynały puszczać listki i mi się nie udało. Chciałabym jeszcze raz spróbować.
Awatar użytkownika
saba
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: wasilewska101 » 2013-06-16, 14:10

Irenko chyba tak o tej porze Danusia była u mnie i uszczyknęła sobie dwie sadzonki z piętką , ja również wsadziłam dwie sadzonki i też obie mi się przyjęły .. Spróbuj teraz wziąć sadzonki ale takie oderwane z piętką a nie ucinane .. a jak nie to ci podeślę swoją na jesieni , mam też kilka żółtych te szybko się ukorzeniają i jeszcze dodatkowo rozsiewają ..
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: mamina » 2013-06-16, 17:14

Janinko, z piętką gałązka czy bez, Ty masz rękę do rozsad roślinek :-D żadna się nie oprze .
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
mamina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: wasilewska101 » 2013-06-16, 17:28

Jolu najlepiej się ukorzeniają z piętką ,tylko ją trzeba delikatni ukrócić .. Najlepiej na połowę długości jak się ją oderwie od gałązki to widać gdzie, że najdalej jest prawie sama kora .. Ja wsadzam jeszcze w ukorzeniacz i do doniczki bo w niej najlepiej pilnować podlewania .. zawsze próbuję ukorzenić kilkanaście różnych krzewów , nie wszystko się udaje ale duża część tak i dlatego prawie wszystkie powtarzające się krzewy są ukorzeniane przeze mnie ..Obsadzenie mojego ogrodu kosztowało by mnie fortunę ,nawet iglaki których nie mogę dostać gdzieś gałązki i inne drzewka kupuję w szkółce po 50 gr ,za sztukę i sama pilnuję ich aby mi rosły .. Tym sposobem mam już sporo iglaków w moim ogrodzie bo z liściastymi jest trochę więcej roboty , nie zawsze chcą się ukorzenić ..
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: saba » 2013-06-17, 14:23

Janinko dziękuję bardzo :padam: :padam: Ja odcinałam i cięłam na kawałki takie 10-15cm, obrywałam liście i do ukorzeniacza i do ziemi. Jeszcze dzisiaj pójdę i wieczorem to zrobię, dokładnie tak jak napisałaś.
Awatar użytkownika
saba
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Asterka » 2013-06-17, 17:07

Irenko, ja nie obrywałam listków. Żeby sadzonka nie wysychała, dobrze przykryć ją słoikiem lub obciętą butelką plastikową. Co jakiś czas trzeba ja wietrzyć. Powodzenia.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Moje roślinki
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Postautor: wasilewska101 » 2013-06-18, 19:50

`Ja ukorzeniam w szklarni to maja ciepło i nie muszę niczym przykrywać , a później dołuję na zimę .. Liście z lipy je ocieplają i na wiosnę mam gotowe sadzonki .. Dzisiaj gorący dzień ale ciągle popaduje .. podlać nie podleje ale w pracy przeszkadza .. Posadziłam już niecierpki i szałwie , astry już ładnie rosną tylko aksamitki czekają jeszcze na posadzenie .
A teraz moje ostróżki wysokie górujące nad ogrodem ..

biały żylistek przy ostróżce.jpg

ostróżki przy żylistku ..

ciemniejsze ostróżki.jpg

ciemno  liliowa ostrózka.jpg

ciemno niebieska osróżka.jpg

jasno liliowa ostróżka.jpg

jasno liliowe ostróżki.jpg

Obraz 006.jpg

ostrózka.jpg

ostróżki przy drodze.jpg

kilka jeszcze w pąkach ale białej nie widzę , czyżby wypadła z mokradzi ..
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: mamina » 2013-06-20, 23:30

U Ciebie już kwitnie tyle ostróżek :-D U mnie jeszcze w pąkach . Ja dzisiaj musiałam już podlewać ogródek .
Myślę ,że w takie upały ,to więcej jesteś w domy niż w ogrodzie .
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
mamina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: wasilewska101 » 2013-06-21, 07:36

Ostróżki i naparstnice szybko przekwitają przy takiej pogodzie .. Tez więcej siedzę w domu bo chłodno a na dworze trudno wysiedzieć tak piecze ..zaczynają kwitnąć babcine goździki , bardzo je lubię i mam ich posiane po całym ogrodzie ..

dzwonek skupiony.jpg

ładnie rozkwitł dzwonek skupion

goździki wśród dzwonków.jpg

dwuletnie dzwonki też ładnie wyglądają wśród goździków ..

kolorowe goździki.jpg

różno kolorowe goździki

szałwia.jpg

szałwia też pięknie kwitnie

mak pełny.jpg

mak pełny tez się ślicznie prezentuję i sam się wysiewa ,, ale zawsze makówkę zostawiam aby mieć czym siać , myślałam że ich straciłam bo makówkę mi chyba myszy zjadły ale kilka samosiejek wyszło i znowu muszę pilnować aby ich nie stracić .

przymiotno.jpg

rozkwita przymiotno

pełnik chiński.jpg

pełnik chiński ,

dzwonki na skalniaku.jpg

i coraz ładnie się rozrastają i kwitną malutkie dzwonki na skalniaku ..
Załączniki
dzwonki i goździki.jpg
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: tadek » 2013-06-21, 19:30

Janinko, a co u ciebie za ciekawy taboret czy stolik z dziurkami stoi w śród kwiatków?
Link podglądowy do zdjecia na którym widać wspomniany taboret.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: wasilewska101 » 2013-06-21, 20:09

Tadku to jest stojak od lampki nocnej a żeby doniczka nie spadała przyczepiłam denko od parnika w którym kiedyś gotowałam pranie ,, I tak teraz moje pieski zwalają mi doniczkę więc stoi sam i zabezpiecza len przed nimi bo potrafią wykopać nawet kępę dali ..Po południu przeszła potężna burza , znowu dolało i wszędzie jest pełno wody a tak już było ładnie ..
A tak wyglądają moje róże jeszcze przed ulewą ..

drobne różyczki.jpg

drobne różyczki

jasnorózowa róża.jpg

jasno-różowa róża

kolorowa róża.jpg

kolorowa róża

Obraz 010.jpg

żółta z odcieniami

róża 1.jpg

róża 2.jpg

róża 3.jpg

czerwone róże

róża czerwoniutka.jpg

róża przy piwnicy.jpg

róża wysoka.jpg

róże wysokie tez maja w tym roku dużo kwiatów ..
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: tadek » 2013-06-21, 20:17

Janinka napisała:
..Po południu przeszła potężna burza , znowu dolało i wszędzie jest pełno wody a tak już było ładnie ..

Kochana Janinko, nie mogła byś ulewy skierować kijem na Poznań?
W Poznaniu od tygodnia jest upał, a od dwóch tygodni nie padał deszcz, przez co ziemia zaczyna na słońcu już skwierczeć.

Podlewanie roślin ogrodowych. Poradnik Ogrodniczy
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: halszka31 » 2013-06-22, 15:25

Oglądam Twoje ostróżki mając nadzieję, że w kupionej i wysianej torebce nasion też będzie taka różnorodność kolorów.
Nasiona wzeszły obficie w dwóch miejscach w ziemi i w doniczce. Nie bardzo wiem kiedy te z doniczki wysadzać do ziemi. Poradzisz?
Nie chcę zapeszać - ale wreszcie miałam szczęście kupić dobre nasiona. W tamtym roku z wysiewem pełne fiasko :zalamany:
Serdecznie pozdrawiam i życzę optymalnej pogody do pracy i wypoczynku w ogrodzie. Masz co robić przy takiej różnorodności.
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

PoprzedniaNastępna

Wróć do Oto mój piękny ogród!