Ogórki małosolne juz w zimie ?

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Fotorazzi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-11-24, 17:14

Ogórki małosolne juz w zimie ?

Post autor: Fotorazzi »

Witam


Witam mam na imię Marcin. Nie mam nic wspólnego z ogrodnictwem gdyż od 16 lat zajmuje sie zawodowo fotografia. Jako ze strasznie lubie ogorki malosolne oraz pomidory malinowe a w tym roku jak sie tylko pojawily ogorki to w Warszawie na gieldzie w Broniszach kosztowaly 75 pln za kg !!!! ( oczywiście cena szybko spadała ale ok. 45 dni itak były droższe niż szynka !!!!
Mam jednak taki ambitny ( jak dla mnie) plan:

- chce wyprodukować czy jak to sie nazywa ogórki gruntowe i ew. pomidory na swoj wlasny uzytek ale jak najwcześniej. Mam dzialke ok. 500m2 pod domem ktora jeszcze przed 7 laty super wszystko roslo bo jest jakiejś bardzo wysokiej klasy. Zależy mi na tym tak bardzo ze postanowiłem zainwestować ~ 1000 pln w całą infrastukture do wczesnego pedzenia warzyw czyli np. w szklarnia ok 8m2 lub namiot aby to maksymalnie przyspieszyć.
Podjechalem tam gdzie sa w Warszawie działki pracownicze celem uzyskania informacji i 85 letnia Pani podała mi miedzy innymi nazwę waszego forum internetowego. Mam pytanie :

- czy ktoś moze opisać lopatologicznie i wmiare przejrzyscie ( konkretnymi nazwami ) dla amatorów caly proces na najwczesniejsze mozliwe wychodowanie ogorka gruntownego i pomidora malinowego w sposób przydomowy ( w szklarni lub namiocie) ? Koszt inwestycji do 1000 pln.
- czy to prawda ze już w zimę mozna chodować małe roślinki w domu a pózniej tylko je przesadzić do szklarni ?

- pozdrawiam
ODPOWIEDZ