Nasze "zielone maleństwo"

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
iwusiam32
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2011-07-04, 19:22

Nasze "zielone maleństwo"

Post autor: iwusiam32 »

Po długich poszukiwaniach w zeszłym roku udało nam się znaleźć kawałek ziemi gdzie oboje z Prezesem moglibyśmy jechać i odpoczywać w spokoju razem z psem Otisem i żółwiem Józkiem, a nasz prawie dorosły syn miał gdzie robić imprezki;) Maleństwo ma 300 m2 i przy przekopywaniu wcale nie było takim maleństwem;D Każdy się udzielał oprócz Józka :)
Maleństwo było zapuszczone strasznie, chwaszczory miałam miejscami po szyję, a do najmniejszych nie należę:) Znalazłam jednak parę roślinek cudem w tej dziczy uchowanych. Ale teraz już jakoś to wygląda, mamy już trawkę, jest gdzie zrobić kawkę i gdzie posadzić "półgębek";) Posadziłam też trochę własnych roślinek i drzewek bo tych mi brak najbardziej. Mam też maliny i za nie dziękuję właścicielom poprzednim bo pyszne są bardzo. A teraz trochę oprawy graficznej, bardzo przepraszam za jakość zdjęć ale robione komórką i zawsze jakoś tak na szybko :)
Tak było gdy odebraliśmy klucze
Prezes z kosiarą
Otis i Józek
tak sobie wymyśliłam i druga część
widok ogólny lewa strona i prawa strona na koniec miejsce na kawkę i półgębek
Na razie kończę i dalej szperam w necie w poszukiwaniu ciekawych wiadomości o roślinkach
Dobranoc :-D
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Witam Cię serdecznie w Twoim wątku jako pierwsza. Działeczka fajna, początki są zawsze trudne, ale widzę, że przy szczerych chęciach i pomocy najbliższych będzie piękniała bardzo szybko, choć po ostatnich fotkach widać, że jest czyściutko i zaczyna się robić kolorowo. Życzę aby piękniała dalej, czekam na dalsze fotki. :-D
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Miło Cię widzieć wśród "ogrodowych zapaleńców" i tym bardziej się cieszymy, że będziemy mogli oglądać Twój zielony zakątek. Z tego, co pokazałaś, już wiele uporządkowaliście, widać, że pomysły też zaczęły się już rodzić i pomału realizować. A przy tak sympatycznej czworonożnej kompanii praca będzie jeszcze bardziej przyjemna ;-) Każdy kawałek, nawet niewielki, bardzo cieszy (wiem coś o tym bo sama mam taką działeczkę). Czekamy na więcej fotek. Chętnie będę do Ciebie tutaj zaglądać.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Iwonko obejrzałam i jestem w szoku :shock: , ile udało się Ci zrobić w ciągu roku. Trawniczek zadbany, Prezes ma co kosić ;) pomalutku kolorowo się robi, a drzewka też urosną.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wow!! Ile pracy w tak krótkim czasie. :-)

Jak ja lubię patrzeć, gdy z niczego powstaje coś! Trzymam kciuki i czekam na dalsze relacje.
Awatar użytkownika
Ela SZ
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 193
Rejestracja: 2011-06-26, 16:41

Post autor: Ela SZ »

Witam. Działeczka fajna, początki są zawsze trudne, życzę samych sukcesów i czekam na dalsze fotki. Pozdrawiam
www.elutek.posadzdrzewo.pl
zobacz: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... vt5959.htm

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.* Autor: Oscar Wilde
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Fajnie to wygląda, przez rok tyle nasadzeń, co będzie za lat kilka? ;)
Awatar użytkownika
iwusiam32
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2011-07-04, 19:22

Post autor: iwusiam32 »

Witam i dziękuję za miłe powitanie w imieniu własnym i całej reszty.
Pracy rzeczywiście przed nami jeszcze bardzo dużo, ale każda nowa roślinka i coś zrobione z niczego ogromnie nas cieszy. Na razie i tak mamy za priorytet zlikwidować stertę "materiału budowlanego", którą mamy za przyczepką, a została po poprzednich właścicielach. Materiał budowlany to trochę tak na wyrost bo to kilkadziesiąt cegłówek, deski różnej długości i grubości, kantówki w rozmiarach wszystkich i dwóch jednakich raczej nie uświadczysz i pokłady kolejowe, przeważnie pogniłe ale kilka się uchowało w bardzo dobrym stanie i te nam się bardzo przydadzą m.in. na tarasik przed przyczepką. Poza tym blachy też różnego rodzaju, kawały wykładzin, folii, jakieś rury o kilometrowej długości i dużo więcej:) sterta przed dobraniem się do niej :shock:
Obrazek
A tu Prezes przy przebranej już stercie:)
Obrazek
A tu miejsce do wychodzenia czyli wychodek :-P
Obrazek

Na razie tyle, idę robić kolacyjkę:)
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Jak ja dobrze znam pracę związaną z odgruzowywaniem działki po poprzednich właścicielach. Na szczęście mam to już za sobą ale ciągnęło się to za mną prawie dwa lata.
Wychodek macie rewelacyjny ;-)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Bardzo dobry początek, jak na początek :-D. Dobrze, że już trawnik koszony przez odpowiednią osobę ;), dajecie radę :-D.
Teraz porządkujesz jeszcze śmieci, ale to szybko zleci :-D.
Tylko w wychodku brakuje wyciętego serduszka w drzwiach :lol:. Masz super sprawę z "zielonym maleństwem", niby niewiele, a ile będzie można jeszcze posadzić :mrgreen: .
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Witaj Iwonko :) Idziecie jak burza, zanim się obejrzysz będzie kolorowo ;) Wychodek z tarasem super :hyhy:
Awatar użytkownika
iwusiam32
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2011-07-04, 19:22

Post autor: iwusiam32 »

Witajcie.
Bardzo się cieszę, że Wam również się podoba :mrgreen: Wychodek jest rzeczywiście super, nam również się podoba, a zamiast serduszka mamy odblaskowy trójkąt z przyczepki ;-) Co do trawnika to nerwy nam zszarpał strasznie :zly: A było to tak:
W zeszłym roku po przekopaniu działki zdążyłam zaznaczyć tylko jak będzie przebiegać grządka z kwiatami i miejsce ze świerczkami, prawą stronę i część lewej obsialiśmy trawą, nie mieliśmy walca, ani siewnika, więc poradziliśmy sobie tak, że deptaliśmy "nożnie" ziemię, żeby ją jakoś utwardzić, trawę siałam ręcznie mieszając ją z lekko wilgotną ziemią, a potem zaś deptanie :-/ Trochę się nadeptaliśmy ale trawka nam się odwdzięczyła :rotfl: prawie nie ma chwastów, trochę koniczynki białej, część której nie zdążyliśmy przerobić bo zrobiło się brzydko, a zaczęła już zarastać od nowa spryskałam randapem i zostawiłam na zimę. W tym roku już byłam mądrzejsza, znalazłam firmę która wypożycza sprzęt ogrodniczy, m.in. siewnik i walec z kolcami. Wyrandapowany kawałek znowu zaczął zarastać :-/ ale Prezes pobawił się w konia i takim dziwnym narzędziem, które trochę przypominało pług przeorał ten kawał wzdłuż i wszerz, ja powybierałam znowu chwaściory. Następnie prezes ze słowami na ustach "jakbym był koniem, to bym się powiesił" zaczął walcować ziemię wypożyczonym walcem, potem siał, potem grabił, potem znowu walcował, a na koniec włączył zraszacz na mgiełkę, co by zwilżyć nasionka trawki. I zaczęliśmy czekać na wspaniałą trawkę wysianą zgodnie ze wszystkimi możliwymi instrukcjami ;) I zaczęła rosnąć tyle, że szybciej i bujniej rosły przeklęte chwaściory, trawkę można było zobaczyć odgarniając bujną lebiodkę :zly: Skosiliśmy chwastowisko i okazało się, że trawka rośnie jakoś plackami, tu więcej, tu w ogóle, no więc się zdenerwowałam, wygoniłam Prezesa po trawę do sklepu, ziemię miałam wykopaną na oczko, więc obsiałam wszystko ręcznie :-D i teraz to już widać trawę :rotfl:
Tu widać wyraźnie jak przebiega granica po lewej między drzewkami
Obrazek
anja pisze: Wychodek z tarasem super :hyhy:
To dlatego, że jakby była kolejka było gdzie poczekać hie hie :mrgreen:
Pozdrawiam I.
***********
Nasze "zielone maleństwo"
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Duuużo pracy :roll: Napisz proszę, skąd jesteś, bo wbrew pozorom to ważna dla nas informacja (gwoli ścisłości nie pacuję w wywiadzie ;) )
Awatar użytkownika
iwusiam32
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2011-07-04, 19:22

Post autor: iwusiam32 »

Mieszkam na Śląsku, a dokładnie w samej stolicy, czyli Katowicach. Poprawiłam już profil bo jakoś przeoczyłam :oops:
Pozdrawiam I.
***********
Nasze "zielone maleństwo"
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Witam krajankę i prawie sąsiadkę. :D
Jak na jeden rok to zrobiliście dużo. A trawniczek z takim trudem wyhodowany będzie za parę lat ubywał z każdym rokiem. To jest pewne bo jak już załapałaś tego bakcyla ogrodowego to będziesz chciała mieć coraz to więcej pięknych kwiatów. Ale jak na razie to Prezes ma co robić. :hyhy:
Otis śliczniutki, podrap go za uchem ode mnie. :rotfl:
ODPOWIEDZ